Jak założyć konto na Facebooku?

Jak założyć konto na Facebooku?

Jak założyć konto na Facebooku? Oto prosty poradnik krok po kroku, jak zarejestrować się w największym serwisie społecznościowym świata, o którym tak wszyscy mówią.

Założenie konta nie jest już tak proste, jak by się mogło wydawać. Nie wystarczy już tylko podać e-maila i hasła. Na szczęście zakładanie konta na Facebooku nie jest aż tak trudne, a z naszym poradnikiem nawet bardzo łatwe! Oto 7 niezbędnych kroków do założenia konta na Facebooku.

1 Wejdź na Facebooka

Wejdź na Facebooka – kliknij ten link lub wpisz www.facebook.com.

2 Wypełnij dane rejestracji

Strona główna Facebooka od razu wita nas gotowym formularzem rejestracji. Wygląda on tak:

jak założyć konto na facebookuWypełniamy więc po kolei kolejne pola wpisując nasze imię i nazwisko, adres e-mail oraz hasło, którym potem będziemy logować się do Facebooka. Pamiętajmy więc, aby było łatwe do zapamiętania, ale nie takie łatwe do odgadnięcia przez inne osoby. Następnie zaznaczamy swoją płeć oraz wpisujemy datę urodzenia. Te dane musimy podać, ale jeśli nie chcemy aby nasi znajomi wiedzieli, kiedy mamy urodziny, możemy te dane potem ukryć.

3 Wyszukaj znajomych

Facebook ma sens, jeśli mamy w serwisie wielu znajomych. Jak dodać na początku wielu znajomych na raz? Najprościej jest wyszukać nasze kontakty ze skrzynek pocztowych. W tym kroku Facebook właśnie to proponuje. Możemy wybrać importowanie kontaktów z dwóch najpopularniejszych skrzynek pocztowych na świecie – Gmail lub Outlook (kiedyś znanego jako Hotmail) oraz z każdej innej skrzynki pocztowej.

jak założyć konto na facebooku

Jeśli nie chcemy tego robić, możemy przejść do następnego kroku klikając “Pomiń ten krok”.

4 Podaj więcej informacji o sobie

Teraz Facebook prosi nas o dodanie większej porcji informacji o sobie, na przykład do jakiej szkoły chodziliśmy, gdzie pracujemy lub mieszkamy. To również pozwoli na znalezienie większego grona naszych znajomych oraz wzbogaci nasz profil. Jeśli nie chcemy nic wpisywać, to możemy pominąć ten krok.

Jak założyć konto na facebooku

5 Dodaj zdjęcie profilowe

Czym byłoby konto w serwisie społecznościowym bez naszego zdjęcia? Dodaj więc swoje zdjęcie do Facebooka, aby znajomi mogli Cię na nim rozpoznać.

jak założyć konto na facebookuOczywiście jeśli nie chcemy, to i ten krok możemy pominąć.

6 Sprawdź pocztę

To już prawie koniec! Jesteśmy na Facebooku, ale nasze konto nie jest jeszcze aktywne. Aby dokończyć proces rejestracji musimy zajrzeć do naszej skrzynki pocztowej z adresu e-mail, który podaliśmy na początku. Jeśli nie mamy maila od Facebooka w skrzynce odbiorczej, sprawdźmy folder Spam. Czasami filtry antyspamowe bywają omylne i zatrzymują pocztę, która spamem nie jest.

jak założyć konto na facebooku

7 Potwierdź swoje konto

Otwieramy drugiego maila, którego dostaliśmy od Facebooka i klikamy w przycisk “Potwierdź swoje konto”.

jak założyć konto na facebookuTo koniec! Po kliknięciu w ten przycisk zostaniemy przeniesieni do Facebooka, a nasze konto zostanie potwierdzone i w pełni aktywowane. Teraz możemy zacząć naszą przygodę z największym serwisem społecznościowym świata!

Na Facebooku tak wiele się dzieje! Zobacz co Cię czeka dzięki serii naszych artykułów: WSZYSTKO O FACEBOOKU.

Powiązane artykuły:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji