Zadbasz o zdrowie z Google Fit?

Zadbasz o zdrowie z Google Fit?

Google Fit – tak ma się nazywać nowa aplikacja i usługa od Google. Będzie ona skupiona na zbieraniu danych dotyczących zdrowia użytkownika. Może być ważną częścią systemu Android Wear, który został stworzony specjalnie dla tzw. wearables. Więcej informacji o Google Fit dowiemy się prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu podczas konferencji Google I/O.

Google Fit miałby zbierać i analizować różne dane dotyczącego naszego zdrowia i kondycji, dzięki aplikacjom oraz zewnętrznym urządzeniom, takim jak np. zegarek z systemem Android Wear. Podobnym produktem jest Health Kit od Apple, który został zaprezentowany na początku czerwca, podczas konferencji WWDC.

Jednak Google już teraz ma dużą przewagę nad platformą konkurencji – chodzi oczywiście o system Android Wear, zaprojektowany dla urządzeń takich jak zegarki, bransoletki czy np. pulsomierze. Google Fit na pewno będzie łącznikiem pomiędzy Androidem, a wersją systemu dla tzw. wearables, skąd może zbierać i analizować dane. Google Fit będzie tez mógł otrzymywać dane sportowych aplikacji, takich jak popularne Endomondo czy RunKeeper.

Więcej o całym przedsięwzięciu dowiemy się już w przyszłym tygodniu.

Zobacz także:

Źródło: 9to5google, Forbes

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji