Reklama

Artykuł

Alternatywy dla gier z Pou – część 2

Radek Grabarek

Opublikowany

Gra Pou jest niezwykle popularna. Mały stworek stale przykuwa naszą uwagę – musimy go karmić, myć i kłaść spać. Pou nie może żyć też bez dobrej zabawy, dlatego cały czas domaga się, abyśmy razem z nim grali w różnego rodzaju gry.

alternatywy dla gier z pou

Alternatywy dla gier z Pou – część 2

Dla tych, którym znudziły się już gry z Pou przygotowaliśmy listę ciekawych zamienników – Alternatywy dla gier z Pou – część 1. Teraz czas na kontynuacje tego epickiego dzieła i część drugą ciekawych gier dla miłośników rozrywki z Pou.


Chcesz wiedzieć więcej na temat Pou?

Przeczytaj nasz poradnik – TUTAJ


Color Tap

color tap pouColor tap to jedna z najprostszych gier, jakie znajdziemy w Pou. Na planszy znajdziemy Pou w dwóch kolorach. Naszym zadaniem jest jak najszybciej wyklikać Pou, którego koloru jest mniej na planszy. Czas ucieka, więc musimy szybko się zdecydować. Kiedy wszystkie Pou będą tego samego koloru, pojawi się następny poziom.

Dla miłośników Color Tap przygotowaliśmy grę – wyzwanie. Reversi Free działa na podobnej zasadzie. Na planszy znajdziemy tylko dwa kolory pionków, ale nie odwracamy ich poprzez proste dotknięcie danego pionka. Musimy dołożyć nowy pionek w pionie lub poziomie, tak, aby dwa pionki tego samego koloru były na początku i końcu linii. Wtedy otoczone pionki zmieniają kolor na ten, którym gramy. Dobrze widać ten moment na poniższym obrazku. Czarne pionki przejmują białe.

reversi free

Pobierz Reversi Free na Android

Goal

goal pouGoal to gra w której Pou stoi na bramce, a my strzelamy mu gole. Chodzi o to, aby zdobyć jak najwięcej goli, jeden za drugim. Pou, jako bramkarz czasami jest wielką ciamajdą i nie potrafi obronić strzału, który leci prosto w niego, a czasami rzuca się lepiej niż Dudek i Szczęsny razem wzięci.

Goal to jedna z nowszych gier w kolekcji Pou, jeśli jednak już się nią znudziliście, mamy dla Was Flick Kick Football Kickoff. To gra, która pozwoli Wam rozwinąć umiejętności strzelania do wirtualnej bramki.

flick-kick-football

Pobierz Flick Kick Football Kickoff na Android

Find Pou

find pouFind Pou, to przeróbka klasycznej gry, znanej ze wszystkich bazarów i targów od początku istnienia wszechświata. W dwa lub trzy kubki chowa się jeden mały przedmiot i tak szybko zamienia kubki miejscami, aby widz wskazał ten, w którym nic nie ma. Oczywiście w wersji z Pou to my musimy znaleźć naszego sympatycznego stworka.

Dla miłośników Find Pou znaleźliśmy grę FindMe – 3 cups game. Działa oczywiście na tej samej zasadzie, ma miłą dla oka grafikę i stale zwiększający się poziom trudności.

find me

Pobierz FindMe – 3 cups game na Android

Memory

memory pouMemory to klasyczna gra, w której odgadujemy, gdzie znajdują się na planszy dwa kwadraciki z narysowanym tym samym elementem. Odkrywamy dwa kartoniki i patrzymy czy są takie same. Jeśli nie, to odkładamy kartoniki z powrotem. W wersji z Pou nie mamy dużo kartoników do odwracania, ale za to goni nas czas.

Jeśli szukacie gry do ćwiczenia pamięci, gdzie będzie więcej różnych obrazków oraz więcej poziomów trudności, to polecamy MatchUp Exercise your Memory. Kartoniki mogą zawierać obrazki zwierzaków, flag państwowych, emotikony, środki transportu, czy obrazki związane ze sportem. Do tego mamy bardzo zróżnicowane poziomy trudności – od 4 kart na ekranie po 100 kartoników. Dla każdego gra będzie wyzwaniem na miarę jego możliwości.

matchup memory

Pobierz MatchUp Exercise your Memory na Android

Pou Sounds

pou soundsPou Sounds to gra, w której na ekranie widzimy kilka Pou. Wydają one dźwięki w określonej kolejności. Naszym zadaniem jest zapamiętać tę kolejność, a potem ją powtórzyć klikając odpowiednie Pou. Za każdym razem sekwencja dźwięków wzbogacana jest o jeden nowy.

Mind Your Brain to z kolei gra, w której musimy zapamiętać sekwencję pojawiania się na ekranie kolorowych okręgów. Nie wydają one dźwięku, ale w tle słyszymy całkiem miłą dla ucha muzykę. Gra jest trudniejsza od Pou Sounds, ponieważ każdy kolejny poziom jest zupełnie inny. Nie jest dodawany tylko jeden nowy element. Mamy za to możliwość jednej pomyłki na każdy poziom.

mind your brainPobierz Mind Your Brain na Android

Tic Tac Pou

tic tac pouTic Tac Pou to wcielenie gry w kółko i krzyżyk. Oczywiście zamiast kółka i krzyżyka mamy podobizny naszego sympatycznego stworka. Nie możemy jednak grać sami przeciwko graczowi sterowanemu przez komputer. Musimy znaleźć znajomego, który będzie chciał z nami zagrać.

Jeśli chcemy poćwiczyć na osobności grę w kółko i krzyżyk, to warto pobrać Tic Tac Toe Free. W tej grze możemy grać przeciwko żywemu przeciwnikowi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby grać bez konieczności przeszkadzania komukolwiek. Dodatkowo, grafika w tej wersji gry kółko i krzyżyk jest całkiem dopracowana i cieszy oko.

Tic Tac Toe Free

Pobierz Tic Tac Toe Free na Android

Four Pous

four pousFour Pous to z kolei wersja gry z udziałem Pou, która w angielskim oryginale zwie się “Four in a row”, czyli po polsku będzie to “cztery w rzędzie”. W Polsce gra znana jest również pod nazwą “Czwórki”. W Four Pous z góry planszy spadają Pou w jednym z dwóch kolorów. Kiedy jest nasz ruch, możemy wybrać w którym miejscu spadnie nasz Pou. Naszym zadaniem jest takie ułożenie spadających Pou, aby pionowo, poziomo lub na skos ułożyć cztery Pou tego samego koloru. Gra możliwa jest tylko z żywym przeciwnikiem.

Gra Four in a Row Free pozwala nam grać z komputerowym przeciwnikiem, jak i z żywym oraz oferuje 3 poziomy trudności. Jeśli więc gra w Four Pous nam się spodobała, to teraz możemy przenieść ją na wyższy poziom trudności.

Four in a Row Free

Pobierz Four in a Row Free na Android

Na koniec zagadka i zadanie dla Was!

O jakiej grze z Pou nie wspomnieliśmy? Znacie podobną grę do tej brakującej? Jeśli tak, to podzielcie się z nami informacją w komentarzach!

Również może Cię zainteresować