Reklama

Artykuł

Powolutku i nieśmiało – Android 5 Lollipop trafi dziś do Moto G?

Paweł Kański

Opublikowany

Prawdopodobnie dziś aktualizacja systemu Android dotrze do pierwszych modeli smartfonów. Android 5.0 Lollipop trafi, to bardzo ciekawe, do telefonów Moto G drugiej generacji. Jeśli okaże się to prawdą, będzie to spore zaskoczenie. Dlaczego?

Od czasu oficjalnego potwierdzenia wydania nowej wersji Androida Google twierdzi, że aktualizacja trafi najpierw do urządzeń z serii Nexus. To flagowe produkty Google tworzone przy współpracy z rożnymi producentami sprzętu elektronicznego. Pierwszymi urządzeniami, które miały otrzymać Lollipop, był Nexus 4, Nexus 5 oraz tablet Nexus 7 i Nexus 9.

Powolutku i nieśmiało – Android 5 Lollipop trafi dziś do Moto G?

Android 5

Według niektórych źródeł opóźnienie w wydaniu Androida 5.0 dla serii Nexus jest spowodowane problemami z nadmiernym wykorzystaniem baterii podczas używania sieci Wi-Fi. Kolejną datą, która pojawia się w plotkach dotyczących daty wydania Androida 5 dla Nexusów, jest dzień … 12 listopada, czyli dzisiaj.

Wszystko jest więc jeszcze możliwe. Być może zarówno Moto G jak i Nexusy otrzymają dziś swoje aktualizacje. Prawdopodobne jest też to, że otrzyma go tylko smartfon Motoroli, ale nie można tez wykluczyć sytuacji, że Lollipopa nie otrzyma dziś żaden ze wspomnianych telefonów…

Źródło: The Next Web, Ars Technica

Zobacz także:

Android 5.0 Lollipop: wszystko co powinieneś wiedzieć odnośnie aktualizacji

5 rzeczy, za które pokochasz Android 5.0 Lollipop

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Również może Cię zainteresować