Zobacz nowości w Google +

Zobacz nowości w Google +

Po dzisiejszej konferencji Google wiemy już, jakie nowości pojawią się wśród niektórych usług Google +. Oto najważniejsze zmiany i udogodnienia:

  • Hangouts: możliwość dzielenia lokacji, wsparcie dla animowanych gifów oraz zintegrowanie SMSów z Hangouts, wsparcie full HD dla rozmów video oraz kilka efektów, z których można skorzystać podczas rozmowy wideo.
  • Zdjęcia w Google+: od teraz wszystkie zdjęcia będą dodawane do Google+ w oryginalnym rozmiarze, dodano tworzenie kopii zapasowej w Google+ na iOS. Po wgraniu zdjęć do G+, aplikacja sama wybierze te, które są najlepsze – dzięki algorytmowi, który rozpozna twarze. Ułatwi to segregowanie zdjęć. Świetnie prezentuje się też możliwość wyszukiwania fotografii poprzez automatyczne dodawanie tagów do naszych fotek. Nie musimy ich już sami nazywać, system sam rozpozna co się na nich znajduje, oczywiście w dosyć podstawowym zakresie. Pojawi się też możliwość przeszukiwania zdjęć osób z naszych “kręgów”. Ulepszono auto edycję zdjęć, dzięki czemu nie będziemy musieli ich edytować w np. Adobe Photoshop.
  • Snapseed – pojawia się opcja wielokrotnej ekspozycji. Co ważne, można jej użyć w aplikacji mobilnej, w dodatku bez konieczności robienia kilku jednakowych zdjęć. Wystarczy tylko jedno zdjęcie! Niestety, opcja nie będzie działała tak samo ze wszystkim zdjęciami. Najlepiej nadają się do tego krajobrazy.
  • Usługa Awesome: usługa pozwala tworzyć animowane gify ze zdjęć zrobionych w sekwencjach. Pojawiła się też opcja usuwania ruchomych przeszkód ze zdjęć. Mogą to być np. osoby, które przez przypadek pojawiły się na naszej fotografii.
  • Świetnie prezentuje się automatyczne edytowanie … wideo. Auto Awesome Movie pozwala na łączenie zdjęć, wideo oraz muzyki, a także dodawanie filtrów do gotowego filmu. Co najciekawsze, Google+ sam wybierze muzykę i automatycznie zmontuje film z wybranych przez nas materiałów. Oczywiście, istnieje też możliwość edytowania ręcznego. Łącznie z możliwością wyboru odpowiedniej muzyki, użytkownikom Google+ udostępniono możliwość korzystania z darmowej biblioteki muzyki. Wygląda to naprawdę obiecująco!

Jak się Wam podobają takie nowości? Próbowaliście ich już na swoim koncie?

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji