Zapełniłeś pamięć w iOS-ie, a chcesz dokonać aktualizacji systemu? Oto sposób, jak sobie z tym poradzić

Zapełniłeś pamięć w iOS-ie, a chcesz dokonać aktualizacji systemu? Oto sposób, jak sobie z tym poradzić

Chcesz dokonać aktualizacji systemu iOS lub pobrać nową aplikację, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca? Oto proste rozwiązania, jak szybko oszczędzić miejsce w telefonie iPhone lub tabletach iPad od Apple’a.

Niektóre aktualizacje dla iPhone’a i iPada wymagają sporej ilości wolnego miejsca. Na przykład aktualizacja do iOS-a 8 waży 1,1 GB, ale do jej instalacji niezbędne jest prawie 6 GB wolnego miejsca.

Przy telefonie mającym zaledwie 8 czy 16 GB pamięci wewnętrznej jest to nie lada problem. Podobnie jest w przypadku dużych aplikacji jak na przykład Notion. Na nie też trzeba zwolnić przynajmniej 1 GB przestrzeni.

Istnieją różne metody w celu rozwiązania problemu. Oto kilka sposobów na zwolnienie pamięci dla aktualizacji iOS-a lub bardzo ciężkiej aplikacji.

Mało pamięci? Użyj iTunesa

Jeśli brakuje miejsca do aktualizacji iOS-a nie zapomnij, że można jej dokonać za pośrednictwem iTunesa.

Jeśli masz mało miejsca w iPhonie i chcesz zaktualizować system, to ta metoda jest najlepsza. Jeśli aktualizacja zajmuje 1,1 GB, to w telefonie będzie potrzeba dokładnie tyle miejsca – nic więcej. Dzieje się tak, ponieważ cały instalator będzie zainstalowany na komputerze, a nie na iPhonie.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać iTunesa i podłączyć swojego iPhone’a, iPada lub iPoda Touch do komputera Mac lub PC.

Na ekranie głównym kliknij wybór urządzenia z menu po prawej stronie.

Itunes

Teraz kliknij przycisk Uaktualnij (Update) i wykonaj kolejne kroki.

Aktualizacja iOS

Po paru minutach urządzenie będzie zaktualizowane bez konieczności zwalniania prawie 6 GB miejsca.

Za mało miejsca na telefonie? Opróżnij pamięć urządzenia

Gdy pamięć iPhone’a, iPada lub iPoda Touch jest pełna, to zawsze zajęta jest przez aplikacje, dane aplikacji lub zdjęcia. Tutaj też istnieją dwa proste sposoby na szybkie pozbycie się zbędnych danych.

Pierwsza metoda: usuń zbędne aplikacje

App Store oferuje tysiące aplikacji, z których wiele jest za darmo. To normalne, że na naszym smartfonie lub tablecie ląduje wiele gier i aplikacji, których jednak na co dzień nie używamy, a zajmują nam tylko miejsce.

Aby je znaleźć, wystarcz wejść w Ustawienia > Ogólne > Użycie. Tutaj sprawdzimy, ile pamięci jest wolne, a ile zajęte i przez jakie konkretne aplikacje.

Łatwo jest wyeliminować te, których nie potrzebujemy. Dużo miejsca zajmują najczęściej gry, a w końcu nie wszystkie musimy mieć jednocześnie na telefonie, zwłaszcza że stany gry często zapisywane są w usłudze iCloud.

Dostępna ilość miejsca

Szczegółowy poradnik na ten temat znajdziecie tutaj.

Druga metoda: Przenieś zdjęcia do chmury

Często na iPhonie dużo miejsca zabierają zdjęcia i filmy. Warto je przejrzeć i pousuwać te, które nic nie wnoszą i których nie chcemy zachować na pamiątkę. Zapewne z tysięcy zdjęć część da się usunąć bez większego żalu.

Pozostałe cenne zdjęcia możemy przenieść do chmury, tak aby mieć do nich dostęp zawsze z każdego miejsca na świecie, a jednocześnie nie zapełniać pamięci telefonu czy tabletu.

Wśród usług, z których warto skorzystać, jest Flickr, Dropbox, Google Plus, OneDrive, MyShoebox oraz oczywiście iCloud od Apple. Wybierz ten serwis, który najbardziej ci odpowiada. Więcej na ten temat dowiesz się w oddzielnym artykule.

Wolna przestrzeń, lepsza praca

Jeśli brakuje ci pamięci w telefonie, to warto zastanowić się, co jest na nim zbędne i usunąć niepotrzebne elementy. Innym sposobem jest szybka instalacja przy wykorzystaniu iTunesa.

Warto też pamiętać, że kilka gigabajtów wolnego miejsca na telefonie czy tablecie sprawia, że urządzenie działa szybciej i sprawniej wykonuje operacje. Wskazane jest, by stale utrzymywać na nim porządek.

Zobacz także:

Lista najciekawszych aplikacji na iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus

iOS 8: jak zainstalować nowy system na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji