Zainstaluj Google Now Launcher i daj swej komórce odrobinę luksusu

Zainstaluj Google Now Launcher i daj swej komórce odrobinę luksusu

Firma Google w końcu wydała swój Now Launcher. Dzięki niemu, każdy użytkowniki telefonu z Androidem będzie mógł cieszyć się usługą Google Now. W tym artykule opisaliśmy, jak zainstalować go na Twoim urządzeniu – nawet jeśli nie należy ono do rodziny telefonów Google Nexus.

„Launcher” to podstawowa aplikacja na Androida. Odpowiada ona za wygląd interfejsu, dodawanie skrótów, widżetów, itp. Innymi słowy, to taki mobilny odpowiednik windowsowego pulpitu. Google Now Launcher (lub KitKat launcher) to cieszący się doskonałymi recenzjami launcher, który zastosowano w telefonie Nexus 5.

Tak wygląda Google Now Launcher na Nexus 5 (Źródło: Android Police)

Poza eleganckim wyglądem, Google Now Launcher daje możliwość uruchamiania wyszukiwarki Google słowami “OK Google“. Podobne polecenie („OK Glass”) zastosowano w Google Glass – inteligentnych okularach tej firmy.

1. Telefony Nexus lub Google Play Edition

Jeśli Twój telefon ma “Nexus” w nazwie lub należy do Google Play Edition jak np. HTC One GPE, to Google Now Launcher możesz zainstalować bezpośrednio ze sklepu Google Play. Aby to zrobić, otwórz ten link i kliknij Install.

Po zainstalowaniu, uruchom aplikację. Jeśli wcześniejsza wersja launchera była włączona, przejdź do listy otwartych aplikacji i wybierz Google Now Launcher stamtąd.

Po naciśnięciu środkowego przycisku w Androidzie, system może poprosić Cię o wybór domyślnego launchera. W takim przypadku należy zaznaczyć żądaną opcję i potwierdzić.

2. Jeśli masz inny telefon z systemem Android 4.4 lub wyższym, ściągnij plik APK.

Posiadacze innych telefonów powinni pobrać plik APK z Google Now Launcher, klikając tutaj. Pobrany plik zostanie zapisany do folderze Downloads.

Teraz przejdź do ustawień zabezpieczeń (Settings > Security > Device Management) i upewnij się, że opcja instalowania aplikacji z nieznanych źródeł (ang. unknown sources) jest zaznaczona.

Wreszcie, otwórz plik APK i rozpocznij instalację korzystając z menedżera plików lub otwierając folder z pobranymi plikami w inny sposób. Jeśli Twój telefon jest kompatybilny, instalacja zakończy się sukcesem.

3 Jeśli Twój telefon nie jest kompatybilny, zainstaluj KK Launcher.

Najlepszy klonem Google Now Launcher jest KK Launcher (KitKat Launcher), który jest kompatybilny z systemem Android 4.0 lub nowszym (oficjalna wersja wymaga Android 4.4).

KK Launcher działa bardzo szybko, nawet na nieco przestarzałych telefonach. Na powyższym zdjęciu możesz zobaczyć, jak KK Launcher prezentuje się na Samsung Galaxy S2 z systemem Android 4.0.4.

Ciesz się nowym launcherem w stylu KitKat

Zmiana launchera przypomina zmianę motywu graficznego w Windows: szczególnie na początku różnice są niezwykle mocno odczuwalne. Dzięki Google Now Launcher ikony na Twym telefonie będą większe, a animacje przyjemniejsze dla oka. Nam osobiście bardziej podoba się Nova Launcher, ale musimy przyznać, że Google Now Launcher doskonale prezentuje się na telefonach z dużym wyświetlaczem.

A Ty, z jakiego launchera korzystasz na Androidzie?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji