Reklama

Za mało miejsca na telefonie z systemem Android? Posprzątaj go razem z Clean Master

Za mało miejsca na telefonie z systemem Android? Posprzątaj go razem z Clean Master

Wolna przestrzeń jest w systemie Android na wagę złota. Oto krótki poradnik jak wyczyścić swój telefon.

Cały czas instaluję nowe aplikacje na moim smartfonie z Androidem. Czy to w pracy, czy w wolnym czasie, spędzam godziny testując nowe gry i różnorakie aplikacje. Ze wszystkich które wypróbuję, zawsze zachowuję około trzydziestu, tak na wszelki wypadek.

Dużo miejsca na moim Nexusie 5 zajmuje również muzyka. Okazuje się, że 16 gigabajtów to wcale nie tak dużo miejsca.

Co gorsza, podczas codziennego użytkowania telefonu na bieżąco tworzone są tymczasowe pliki i foldery, które również zajmują przestrzeń dyskową.

Na szczęście, doskonała aplikacja Clean Master pozwala mi regularnie czyścić wszystkie te rzeczy. W poniższym artykule wyjaśnię jak zwolnić trochę miejsca na Twoim Androidzie:

1. Po pierwsze, zainstaluj Clean Master na Twoim smartfonie lub tablecie z Androidem

Pobierz Clean Master

2. Uruchom aplikację. Na ekranie głównym naciśnij przycisk Junk Files. Clean Master wykona wstępną analizę niepotrzebnych plików.

Clean Master

3. Sprawdź wybrane pliki i foldery, czy aby nie ma wśród nich czegoś co wydaje Ci się ważne. Możesz kliknąć na ikonę każdego z elementów, aby zobaczyć szczegóły.

Aby zrezygnować z kasowania jakiegoś elementu, wystarczy odznaczyć pole po prawej stronie od niego.

Clean Master

4. Jeśli nie masz więcej zastrzeżeń do listy plików i folderów do usunięcia, naciśnij przycisk Clean Junk, aby rozpocząć proces czyszczenia pamięci.

Clean Master

5. Aby zwolnić więcej miejsca, możesz nacisnąć przycisk Advanced w prawym górnym rogu ekranu.

Piosenki pobrane ze Spotify, mapy Google, cache, nalepki Viber… W tym trybie to Ty wybierasz, jakie dane chcesz usunąć zaznaczając je na liście.Clean Master

6. Po wybraniu niechcianych plików, naciśnij przycisk Clean.

Clean Master

I tyle! Teraz już wiesz jak szybko zwolnić miejsce na Twoim urządzeniu z Androidem. Regularne wykonywanie tych operacji sprawi, że na telefonie raczej nie zabraknie miejsca!

Jeśli chcesz pójść jeszcze dalej, zajrzyj do Menedżera Aplikacji programu Clean Master. Możesz tam odinstalować niepotrzebne aplikacje.

Czasami jesteśmy zbyt gorliwi w usuwaniu i może się zdarzyć, że skasujemy wartościowe dane. Na szczęście, w systemie Android, przypadkowo usunięty plik nie jest jeszcze stracony. Sprawdź nasz artykuł, jak odzyskać usunięte dane na telefonie z systemem Android.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama