Z jakich aplikacji na Android korzystam na codzień?

Z jakich aplikacji na Android korzystam na codzień?

W dzisiejszym wpisie postanowiłem podzielić się z Wami moimi ulubionymi aplikacjami na Android. Użytkownikiem tego systemu jestem stosunkowo od niedawna, bo dopiero od roku. Mam już jednak swoje ulubione apki i gry, ale wciąż też szukam dla nich alternatyw. Jeśli więc znacie lepsze aplikacje od tych, które opiszę – będę wdzięczny za podpowiedź 🙂 Do napisana tego artykułu korzystałem z telefonu z systemem Android w wersji 2.3.4 na smartfonie HTC Nexus One. Zapraszam do wpisu!

Android moje ulubione aplikacje

Android Assistant

Android Assistant na AndroidAndroid Assistantto moje ulubione narzędzie do monitorowania i zarządzania systemem Android. Posiada wiele funkcji przydatnych funkcji, łącznie z opcją czyszczenia pamięci, usuwania programów oraz przenoszenia aplikacji na kartę SD. To kompletne narzędzie, które zastępuje mi kilka mniejszych programów o podobnych możliwościach. Osobiście wolę Android Assistant od popularnego Astro File Manager.

AVG Anti-Virus

AVG Anti-Virus Free na AndroidDla własnego bezpieczeństwa korzystam z AVG Anti-Virus Free. Program jest łatwy w obsłudze i co ważne, darmowy. Skanuje wszystkie instalowane aplikacje, także te bezpośrednio z pliku APK. Trudno powiedzieć cokolwiek o jego skuteczności, bo wirusy i szkodliwe aplikacje na Android trafiają się dosyć rzadko. Przynajmniej mam taką nadzieję 😉

Ceramic Destroyer

Ceramic Destroyer na Android Ceramic Destroyer to jedna z tych gier, która zatrzymała mnie na dłużej. Jest prosta w obsłudze i ma łatwe reguły, ale jest naprawdę wciągająca. Co najważniejsze, można w nią grać podczas stania w kolejce czy podróżowania komunikacją miejską. Każde z etapów jest krótki i jego rozegranie to kwestia maksimum minuty. Polecam!

Retro Camera

Retro Camera to moim zdaniem najlepsza aplikacja na Android służącą do robienia zdjęć z różnymi filtrami. Ma kilka ciekawych efektów, a zdjęcia wychodzą fantastycznie! Moim zdaniem, Retro Camera bije na głowę Instagram na Android jeśli chodzi o jakość zrobionych fotek.

NetCounter

net CounterNetCounter to drobny program, który prezentuje statystki z transferu danych. Dzięki niemu wiem ile pobrałem megabajtów z WiFi, a ile za pomocą połączenia operatora. Bardzo pomocne, szczególnie gdy kupujecie pakiety danych lub macie ich limit!

Opera Mini

Opera Mini na Android Opera Mini – dla mnie to najlepsza przeglądarka na smartfony. Korzystałem z niej jeszcze jako użytkownik Symbiana. Próbowałem też kilku innych, ale to nie to samo 😉 Opera po prostu rządzi!

Beautiful Widgets

Beautiful Widgets na Android Beautiful Widgets jak sama nazwa wskazuje proponuje nam kilka widgetów na główny ekran Android. Ja korzystam z zegara i prognozy pogody, podobnie jak chyba większość użytkowników.

SwiftKey X

SwiftKey X na AndroidSwiftKey Xpozwala na optymalizację procesu pisania SMS-ów i mejli. Świetna aplikacja, do tego inteligenta, bo analizuje nasze wiadomości i na tej podstawie dobiera podpowiedzi i najczęściej używane skróty. Polecam tym, którzy nie mogą żyć bez SMS-owania, lub wysyłają dużo wiadomości e-mail.

A Wy co o tej liście myślicie? Może podajcie swoje ulubione/niezbędne programy?

Sprawdź inne artykuły o systemie Android:

Wczytywanie komentarzy