Reklama

Artykuł

Z Instagrama i Tumblra do więzienia

Paweł Kański

Opublikowany

Nie jest to może zbyt odkrywcze, ale social media nie są zbyt dobrym miejscem do zamieszczania głupich żartów i chwalenia się swoimi kryminalnymi “osiągnięciami”. Na własnej skórze przekonało się tym dwóch obywateli Stanów Zjednoczonych.

Raper Neno Best trafił do więzienia, po tym jak pochwalił się na Instagramie zdjęciem, na którym widać było ogromną liczbę broni oraz pieniądze, pochodzące prawdopodobnie z jej sprzedaży. Zdjęcia to było jednak za mało dla artysty, dlatego umieścił też wideo na YouTube, na którym chwali się ilością sprzedanej broni. Wkrótce zatrzymała go policja, a efektem tego jest największe w historii Nowego Jorku przejęcie broni palnej. Razem z nim do cel trafiło 18 jego kompanów, a policja zabezpieczyła ponad 200 sztuk różnego rodzaju pistoletów i karabinów. Dzięki przechwałkom Neno Besta ta broń zamiast na ulice trafiła do policyjnych magazynów. Miasto powinno być chyba raperowi wdzięczne? Jego profil na Instagram możecie zobaczyć tutaj.

Z Instagrama i Tumblra do więzienia

Drugim przypadkiem nieumiejętnego korzystania z mediów społecznościowych jest Caleb Clemmons. Ten 20 letni student chwalił się na swoim blogu w serwisie Tumblr, że zamierza sprowokować strzelaninę na Uniwersytecie Georgia Southern. Aresztowanie żartownisia zajęło policji 3 godziny, a teraz grozi mu pięć lat więzienia, jeśli okaże się winny planowania zamachu terrorystycznego. Jego blog możecie przejrzeć tutaj.

Podobnych przypadków jest dużo więcej. Warto więc przypomnieć, że zanim coś opublikujemy w sieci warto się dwa razy nad tym zastanowić. Nawet jeśli nie chodzi o nielegalną sprzedaż broni, czy planowanie zamachów terrorystycznych. Chyba, że chcecie trafić za kratki…

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować

 1. Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Więcej
 2. Total War: Attila – znamy datę premiery

  Total War: Attila – znamy datę premiery

  Więcej
 3. WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  Więcej