Windows XP przechodzi na zasłużoną emeryturę

Windows XP przechodzi na zasłużoną emeryturę

8 kwietnia to ważny dzień dla systemu Windows XP oraz wszystkich jego użytkowników. Dziś Microsoft, po prawie 13 latach, kończy wsparcie techniczne dla tego produktu. Co to oznacza?

Windows XP nie będzie już otrzymywał aktualizacji systemu, przez co w szybkim czasie stanie się podatny na rożnego rodzaju niebezpieczeństwa. W dodatku, coraz trudniej będzie o zgodność nowych gier i programów z systemem i wiele nowych aplikacji nie będzie na nim działało. Jeśli wciąż korzystacie z Windows XP, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł: koniec z Windows XP: Co się stanie z moim komputerem? Odpowiadamy na wszystkie pytania.

Jeśli chcecie zamienić swój system na nowszy i bez problemu przenieść swoje pliki, przeczytajcie nasz tutorial: Jak ekspresowo przesiąść się z Windows XP na Windows 7 lub 8.

Należy tez pamiętać, że zgodnie z obietnicami, Microsoft wyda dziś ostatnia aktualizację dla Windows XP. Nie zapomnijcie jej pobrać, bo to ostatnia taka pomoc ze strony twórców systemu na jaką możecie liczyć. Podobna aktualizacja zostanie wydana też dla pakietu Office 2003.

A Wy z jakiego systemu operacyjnego korzystacie?

Zobacz także:


Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji