Reklama

Artykuł

Windows Phone 8 – czy też dostanie swoją “błękitną” aktualizację?

Paweł Kański

Opublikowany

To oczywiste, że Microsoft szykuje kolejną aktualizacje dla Windows Phone, ale podczas konferencji Microsoft Build nie pokazano nam żadnych konkretów. Wiadomo jedynie, że najnowszy update będzie się nazywał Windows Phone 8.1, zgodnie z najnowszą polityką firmy dotyczącą nazewnictwa.

Najbardziej oczekiwanymi nowościami w aktualizacji maja być: ujednolicone centrum powiadomień, ulepszony kalendarz (z widokiem tygodniowym) oraz możliwość zamknięcia aplikacji bezpośrednio z okna multitaskingu.

Najbliższą, oczekiwaną aktualizacją ma być ta o dosyć mało sympatycznej nazwie  –Windows Phone 8 GDR2. Zapowiadana jest na lipiec, a jednymi z nielicznych zmian mają być nowy zegarek i aplikacja Smart Camera. Ciekawą, choć drobną nowinką ma być ulepszenie funkcji Resource Intensive Talk. Pozwala ona na pobranie plików, bez konieczności natychmiastowego uruchamiania i posiadania aplikacji do ich obsługi.

Kiedy zaś dostaniemy Windows Phone 8.1? Prawdopodobnie dopiero na początku roku 2014. Pytanie tylko czy to nie za długo? Konkurencja nie stoi w miejscu, a nowa wersja Androida5.0 – może mieć premierę już w październiku tego roku…

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować