Windows 8 to eksperyment, Windows 9 będzie dużo lepszy?

Windows 8 to eksperyment, Windows 9 będzie dużo lepszy?

Dlaczego Windows 8 okazał się porażką Microsoftu? Według jednego z twórców nowego interfejsu systemu, Jacoba Millera, chodzi o ambicje Microsoftu, żeby przypodobać się zarówno zaawansowanym użytkownikom jak i tym, którzy z komputera korzystają tylko odtwórczo.

Windows 8 został bowiem zaprojektowany dla dwóch grup użytkowników. Ta pierwsza nazwana przez Millera “content creators” to ludzie pracujący z komputerem, którzy faktycznie coś w systemie tworzą. Dla nich miał być przeznaczony system w odsłonie z tradycyjnym pulpitem, jako centrum pracy. Drugą grupą są “content consumers“, czyli osoby, które korzystają z Windows 8 konsumując treści – przeglądając internet, oglądając filmy i słuchając muzyki. To właśnie dla nich stworzono nowy interfejs (najpierw nazywany Metro, a później Modern), który w założeniu miał być prosty i szybki w obsłudze. Jak jest w rzeczywistości? Chyba każdy kto miał okazję korzystać z Windows 8 ma na ten temat wyrobione zdanie. Szkoda, że nikt wcześniej z Microsoftu nie “wytłumaczył” nam na czym tak naprawdę polega specyfika tego systemu…

Co ciekawe Miller potwierdza też pewną teorię o której często, pół żartem, pół serio, się mówi. Twierdzi on, że tworzenie systemu faktycznie opiera się o pewne cykle. Według niego Windows 7 nie byłby tak dobrym systemem gdyby nie porażka z Vistą. Podobnie jest z XP, który został wydany po bardzo słabym Windows 2000. Jjest to wystarczający dowód na to, że Windows 9 będzie pozbawiony błędów znanych z “ósemki”, tak przynajmniej twierdzi jeden z twórców systemu.

My też mamy nadzieję, że tak będzie. Porażka nowego Windowsa mogłaby naprawdę śmiertelnie zaszkodzić Microsoftowi. Szczególnie, że kolejny flagowy produkt tej firmy – Xbox One także ma spore kłopoty na rynku przegrywając rywalizację z PS4. Podobnie rzecz ma się z Windows Phone. Oby Jacob Miller się więc nie mylił.

Zobacz także:

Źródło

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji