Windows 8.1 – szczegóły, które polubisz

Windows 8.1 – szczegóły, które polubisz

Już jutro w San Francisco odbędzie się konferencja Microsoft Build. To ważna data dla wszystkich osób korzystających z systemu Windows. Najbardziej oczekiwaną nowością jest oficjalna prezentacja aktualizacji do Windows 8Windows 8.1. Ma ona przynieść wiele zmian, które naprawią kilka najistotniejszych problemów znanych nam z “ósemki”.

Nawet dziś, jeden dzień przed konferencją, wciąż dochodzą do nas zupełnie nowe informacje dotyczące tego, co znajdziemy w Windows 8.1. Jak już pisaliśmy, do systemu wraca przycisk Start. Jedną z nowości jakie w nim znajdziemy jest powrót opcji umożliwiającej restart oraz wyłączenie komputera. To bardzo dobra informacja dla wszystkich tych,  którym w ostatniej wersji systemu opcji tej zabrakło.

przycisk Start w Windows 8.1

Użytkownicy systemu dostaną też możliwość wyłączania obsługi gestów “wyciągania” opcji z rogów ekranu. To opcja może i przydatna na tabletach, ale na komputerach stacjonarnych średnio się sprawdzała. Szczególnie dla osób, które nigdy nie miały okazji korzystać z urządzeń z dotykowym ekranem.

Jeszcze jedną nowością, o której wspominało się już wcześniej jest możliwość uruchamiania systemu bezpośrednio do pulpitu zamiast do ekranu start (to ten na którym znajdują się kolorowe kafelki). To także drobna, ale potrzebna zmiana. Większość użytkowników systemu jest wciąż przyzwyczajona do korzystania z komputera za pomocą pulpitu, gdzie można trzymać najważniejsze skróty.

Wszystkie te nowości zostały zauważone we wczesnej wersji systemu Windows Server 2012 R2, który ma mieć premierę podczas jutrzejszej konferencji Microsoft Build. Aktualizacja Windows 8.1 będzie możliwa do pobrania prawdopodobnie już jutro wieczorem. Konferencja Microsoft Build rozpocznie się jutro o 18 czasu polskiego. Zajrzyjcie więc do nas po więcej nowości!

Powiązane artykuły:

Źródło

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji