Windows 8.1 nie dla wszystkich komputerów z Windows 8?

Windows 8.1 nie dla wszystkich komputerów z Windows 8?

Wczoraj Microsoft udostępnił do pobrania długo oczekiwaną aktualizację Windows 8.1. Plik nie jest jeszcze dostępny dla wszystkich, a mimo to, docierają do nas informację o tym, że niektórzy użytkownicy mają problem z instalacją Windows 8.1. Dlaczego? Winny jest język systemu, oraz język aktualizacji.

Jeśli na swoim komputerze masz zainstalowany system w języku polskim, prawdopodobnie nie zainstalujesz jego aktualizacji. Wspierane języki to: arabski, angielski (amerykański), chiński (tradycyjny i uproszczony), francuski, niemiecki, japoński, koreański, portugalski (brazylijski), rosyjski, hiszpański, szwedzki i turecki. W dodatku aktualizacji nie da się zainstalować w systemie Windows 8 Enterprise.

Pulpit Windows 8.1

Ponieważ link do pobrania nie jest jeszcze udostępniony publicznie, należy mieć nadzieję, że Microsoft jeszcze zadba o poprawienie tych “drobnych” problemów.

O czym warto jeszcze pamiętać przed instalacją Windows 8.1 w wersji Preview? Po pierwsze o wymaganiach:

  • Procesor 1 GHz lub szybszy
  • RAM: 1 gigabajt (32-bity) lub  2 GB (dla 64 bitów)
  • Miejsce na dysku twardym: 16 GB (32-bity) lub 20 GB (64-bity)
  • Karta graficzna: MicrosoftDirectX 9 ze sterownikiem WDDM

Po drugie: przed aktualizacją stwórzcie kopię zapasową wszystkich swoich danych. To wciąż nie jest finalna wersja, tak więc można spodziewać się niestabilnego działania. Aktualizacji na pewno nie warto instalować na swoim głównym komputerze.

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Źródło

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji