Windows 8.1 – będzie przycisk Start, ale nie taki jakiego się spodziewacie

Windows 8.1 – będzie przycisk Start, ale nie taki jakiego się spodziewacie

Wielu z Was na pewno ucieszy ta wiadomość – to raczej pewne, że przycisk Start wraca do systemu Windows! Będzie wyglądał i działał inaczej, ale pojawi się w tym samym miejscu. To jednak nie jedyna  nowość o jakiej wspomina Paul Thurrott, związany z Microsoftem bloger, który potwierdza te informacje.

Dzięki wpisowi na jego blogu, wiemy,  że aktualizacja Windows 8.1 przyniesie mi.in. następujące zmiany:

  • Przycisk Start – znajdzie się w tym samym miejscu, w którym był w innych wersjach systemu. Będzie wyglądał nieco inaczej, ale co znacznie gorsze – wcale nie będzie uruchamiał znanej nam listy wszystkich dostępnych w systemie aplikacji. Zamiast tego uruchomi… znienawidzony już przez wielu ekran Start, który jest wizytówką Windows 8. Cóż, chyba nie takiego obrotu sprawy się spodziewaliśmy? Windows 8.1
  • Boot to desktop – pojawi się też możliwość uruchamiania systemu bezpośrednio do ekranu pulpitu, z pominięciem ekranu Startowego. Zamiast mozaiki z kafelek zobaczymy więc od razu nasz pulpit. Spora oszczędność czasu, bo pewnie większość użytkowników i tak od razu przełączała się z ekranu startowego na pulpit zaraz po włączeniu systemu. Opcja ta będzie domyślnie wyłączona w aktualizacji i trzeba będzie ją włączyć.
  • Tapeta na ekranie startowym – Microsoft stara się jak może by ułatwić użytkownikom korzystanie z ekranu startowego. W najnowszej aktualizacji Windows dostaniemy więc opcję ustawienia tapety nie tylko na pulpicie, ale i ekranie startowym. Mała rzecz, ale czy cieszy? Opcja ta będzie domyślnie wyłączona i trzeba ją będzie najpierw uruchomić, by z niej skorzystać.
    Ekran startowy Windows 8.1

Jak Wam się podobają przewidywane zmiany?

Osobiście mam wrażenie, że Microsoft stara się utrwalić niewygodne rozwiązania pod pretekstem wprowadzania w życie pomysłów użytkowników. W całej tej sprawie z przyciskiem Start, nie chodziło przecież o to, by mieć przycisk w systemie bo ładnie wygląda, ale by mieć jego funkcjonalność. Tymczasem Microsoft robi rzecz dokładnie odwrotną do oczekiwanej – daje nam przycisk, który nie tylko nie ma pożądanej zawartości, a w dodatku uruchamia nielubiany ekran startowy z kafelkami. Czyżby Microsoft świadomie nas trollował?

Trolling Microsoftu

Powiązane artykuły:

Źródło

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji