Windows 7 można zaktualizować bezpośrednio do wersji Windows 10 Technical Preview

Windows 7 można zaktualizować bezpośrednio do wersji Windows 10 Technical Preview

Kilka dni temu Microsoft udostępnił użytkownikom system Windows 10 Technical Preview. Jest to wersja testowa najnowszej odsłony systemu Windows, a więc wciąż może być obarczona błędami. Co jednak ciekawe, firma umożliwia pobranie i instalację systemu z poziomu Windows 7.

Nowa opcja pozwala na instalację Windows 10 z centrum Windows Update, tak, jakby była to aktualizacja dla obecnej wersji systemu operacyjnego. By móc to zrobić, należy uprzednio zarejestrować się w programie testów Microsoftu.

Uwaga: nie polecamy zastępowania stabilnej wersji systemu operacyjnego przez Windows 10, który wprawdzie jest w dość zaawansowanym stadium rozwoju, jednak może sprawiać kłopoty, a licencja na niego wygasa w kwietniu 2015 roku. Mimo to warto docenić, że firma z Redmond oferuje prostą drogę instalacji  dla tych, którzy zainteresowani są testowaniem nowego systemu.

Jeżeli więc obawiacie się, że testowa wersja Windows 10 może przynieść więcej strat niż pożytku, to polecamy wam zainstalowanie jej na wirtualnej maszynie lub poczekanie na wydanie stabilnej wersji.

Źródło: Neowin

Zobacz także:

Windows 10 Technical Preview for Enterprise już dostępny do pobrania!

Windows 10 Technical Preview będzie aktywny do 15 kwietnia


Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji