Reklama

Tips & Tricks

Wikiloc, czyli jak znaleźć ciekawe trasy do uprawiania sportu?

Gosia Mikowska

Opublikowany

Mam wrażenie, że w ostatnim czasie coraz więcej osób dba o swoją kondycję fizyczną. Widać to zarówno na ulicy, gdzie pełno biegaczy i rowerzystów, jak i w sieciach społecznościowych, w których ludzie chętnie chwalą się swoimi sportowymi osiągnięciami. Widać wyraźnie, że społeczeństwo ruszyło się w końcu sprzed telewizorów, komputerów i innych elektronicznych wyświetlaczy.

Nie bez znaczenia są tu liczne mobilne aplikacje sportowe, które potrafią mocno zmotywować do coraz większego wysiłku. Potrafią one zmierzyć ilość treningów, przebyte kilometry, spalone kalorie, a potem to wszystko podsumować i pięknie pokazać na wykresie. Ale te opcje już wszyscy mamy. Ja natomiast zawsze mam kłopot z inną rzeczą – jak znaleźć ciekawe trasy do treningu?

Wikiloc, czyli jak znaleźć ciekawe trasy do uprawiania sportu?

Niezależnie od tego, czy jeździsz na rowerze, rolkach czy uprawiasz nordic walking, jeśli robisz to często, warto zmieniać sobie co jakiś czas trasę i podziwiany w trakcie treningu okoliczny krajobraz. I tu jak zwykle z pomocą przychodzą aplikacje, a w tym przypadku jedna – Wikiloc.

WIKILOC – tysiące szlaków do odkrycia

aplikacje-sportowe-na-iphone

Wikiloc to niesamowite narzędzie, które jest idealne do odkrywania nowych tras na całym świecie. Jest to wielka encyklopedia szlaków, kopalnia inspiracji dla każdej osoby spędzającej aktywnie czas.

Na mapie możemy przeszukać w swojej okolicy trasy odkryte i zaznaczone wcześniej przez innych użytkowników. Mają one najczęściej szczegółowy opis z informacją o trudności i długości drogi. Użytkownicy z reguły dodają wiele przydatnych informacji o swojej wyprawie. Można podejrzeć zdjęcia okolicy oraz sprawdzić na wykresie, na których odcinkach czeka nas wspinaczka pod górkę.

aplikacje-na-rower

Trasy dla osób uprawiających najróżniejsze sporty

Wyniki wyszukiwania można filtrować na wiele sposobów. A najważniejszym jest kategoria sportu. W Wikiloc tych kategorii jest naprawdę mnóstwo, bieganie i rowery to dopiero początek. Wartościowe informacje znajdą tu też osoby uprawiające żeglarstwo i paralotniarstwo, szukające tras na motocykl enduro, kochające wspinaczkę wysokogórską, a nawet entuzjaści Segwaya.

Zapisuj odnalezione trasy

W Wikiloc można też nagrywać własne trasy, a potem udostępniać je innym użytkownikom. Jeśli więc znasz jakieś niesamowite miejscówki i chcesz, by dotarły do nich także inne osoby, możesz dla dobra całej społeczności zapisać je przy pomocy mobilnej wersji Wikiloc.

Teraz łatwiej odkryjesz nowe trasy do treningu

Jeśli chcesz urozmaicić swoje treningi, skorzystaj z aplikacji Wikiloc. Dzięki niej odkryjesz nowe miejsca do uprawiania aktywności fizycznej. Wikiloc dostępny jest online, na Androida oraz iPhone’a. Aplikacja jest darmowa, ale jeśli chcesz pobrać czyjąś trasę, musisz wykupić płatny dostęp.

jak-znalezc-miejsce-na-rowerPowiązane programy:

Sprawdź Wikiloc online
Pobierz Wikiloc na Androida
Pobierz Wikiloc na iPhone’a

Zobacz także:

Poczuj się jak prawdziwy turysta bez ruszania się z domu
Czym jest Waze? Dlaczego warto skorzystać z tej darmowej aplikacji GPS?