Więcej kontroli rodzicielskiej w Chrome?

Więcej kontroli rodzicielskiej w Chrome?

Google szykuje ciekawą zmianę w przeglądarce Chrome. Już teraz można w niej tworzyć profile dla poszczególnych użytkowników. Oznaczone są one różnymi ikonami i można w nich przeglądać niezależnie od siebie, różne treści. Jeśli więc chcecie stworzyć osobny profil dla siebie i dla swojego rodzeństwa lub współmałżonka – nie ma sprawy! Wkrótce mają się też pojawić przeglądarki z ograniczonymi przywilejami, przeznaczone dla najmłodszych użytkowników.

Specjalne profile o ograniczonych możliwościach to coś na kształt kontroli rodzicielskiej. Będzie można w nich zablokować pewne strony internetowe, a ikony takiego profilu będą się trochę różnic od tych “dorosłych”. Obecnie zmiany wprowadzane są do Google Chrome w wersji deweloperskiej. Najnowsza ma numer 30, a można ją pobrać stąd: Google Chrome Dev. Pamiętajcie jednak, że to wersja nieco “eksperymentalna”, więc może nie działać stabilnie…

Chrome - kontrola rodzicielska

Jak będzie można wykorzystywać takie profile? Wystarczy, że stworzymy jeden dla swoich dzieci, lub po jednym dla każdej z pociech. Można w nich zablokować konkretne treści jeśli uznamy je za niebezpieczne. Do utworzonego profilu można zrobić skrót na pulpicie, dzięki czemu dziecko będzie mogło go uruchomić bezpośrednio stamtąd.

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Źródło

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji