WhatsApp na komputer – jak pobrać, zainstalować i używać

WhatsApp na komputer – jak pobrać, zainstalować i używać

Whatssapp na komputerze

WhatsApp to popularna aplikacja do wysyłania za darmo wiadomości między telefonami. Działa podobnie jak czat na komputerze. Pozwala na przesyłanie tekstu, zdjęć, a nawet filmów video, i to wszystko za darmo (choć sama aplikacja jest płatna, ale nie jest to duży wydatek). Nic więc dziwnego, że Whatsapp coraz częściej zastępuje SMS-y i zyskuje coraz większą popularność.

Co jednak zrobić, kiedy nasz telefon jest zbyt stary, aby zainstalować na nim WhatsApp? Albo w sytuacji, kiedy nie możemy swobodnie używać telefonu?

Niestety nie istnieje strona internetowa z WhatsApp online, która pozwoliłaby korzystać z komunikatora poprzez przeglądarkę www. W Softonic znaleźliśmy jednak sposób na to, by korzystać z WhatsApp na komputerze.

Niewątpliwie nasz sposób jest odrobinę skomplikowany. Wymaga skorzystania z emulatora online systemu Android o nazwie Manymo, w którym trzeba założyć konto. Naszym zdaniem warto jednak poświęcić chwilę czasu, by nie utracić kontaktu ze znajomymi i mieć stałą łączność z przyjaciółmi.

Oto sposób krok po kroku na to, jak używać Whatsapp na komputerze:

1. Pobierz plik APK aplikacji WhatsApp

W pierwszej kolejności pobierz na komputer aplikację WhatsApp, która ma format pliku APK. Możesz zrobić to korzystając z oficjalnej strony WhatsApp i nie potrzebujesz do tego Google Play.

Whatsapp co to jest

2. Zarejestruj się w Manymo.com

Manymo to emulator Androida, który działa przez przeglądarkę www. Pozwala on na korzystanie z systemu Android na stronie internetowej.

Aby go użyć, musisz najpierw założyć w nim konto. W tym celu wybierz opcję “Sign up”(“Zarejestruj się”) na stronie startowej serwisu.

Whatsapp przez emulator

3. Wgraj Whatsapp na stronę Manymo

Po zarejestrowaniu się, możesz teraz włączać androidowe aplikacje na swoim koncie Manymo. W tym celu wybierz w prawym górnym rogu opcję “Launch With App” (“Włącz z aplikacją”).

Whatsapp na komputerze

Następnie wgraj pobrany wcześniej plik Whatsapp.apk.

Co to jest Whatsapp

4. Wybierz emulator

W następnej kolejności wybierz rozmiar ekranu, w jakim ma działać emulator Android. Jest to obojętne dla działania WhatsApp, po prostu zależy od Twoich preferencji. Po wybraniu emulatora pojawi się nowa karta przeglądarki, w której włączy się system Android. Poczekaj chwilę, a WhatsApp sam się uruchomi.

Smsy przez Whatsapp

5. Zweryfikuj swój numer telefonu

Aby korzystać z WhatsApp trzeba zarejestrować swój numer telefonu. W tym celu wpisz swój numer komórki i poczekaj na SMS z 6 cyfrowym hasłem. Możesz też wybrać opcję “Call Me” i wtedy WhatsApp zadzwoni do Ciebie i poda kod głosowo. Po wpisaniu hasła, możesz już używać aplikacji.

Whatsapp download

6. Manymo zapamiętuje używane aplikacje

Następnym razem po zalogowaniu się do Manymo nie musisz ponownie wgrywać pliku APK. Serwis zapamiętuje używane przez Ciebie programy i WhatsApp uruchomi się samodzielnie. Trzeba tylko wybrać opcję “Launch with: App”.

Program do Whatsapp

Niedociągnięcia

Niestety ten sposób korzystania z WhatsApp ma swoje niedociągnięcia. Powodują one, że używanie aplikacji na komputerze nie należy do najwygodniejszych.

  • Kontakty – Manymo nie pozwala na synchronizację kontaktów z kontem Google, dlatego niestety nie pojawią się one w aplikacji WhatsApp i numery znajomych trzeba wpisywać własnoręcznie
  • Powolność – Manymo jest niewątpliwie bardzo użytecznym serwisem, ale działa dość wolno. W dodatku użytkownicy z darmowym kontem mogą korzystać z emulatora zaledwie 10 minut, po czym następuje rozłączenie.
  • Brak wsparcia dla tabletów – Nie da się korzystać z Manymo na tablecie z tego względu na to, że serwis nie obsługuje nawigacji dotykowej

Tak wygląda Whatsapp na Manymo (obrazek pochodzi z: placeit)

Masz zamiar wypróbować?

Mimo tych wszystkich problemów trzeba jednak przyznać, że podany przez nas sposób to skuteczne rozwiązanie w przypadku, gdy koniecznie potrzebujemy użyć WhatsApp na komputerze. A takich sytuacji może być wiele – kiedy mamy zbyt stary telefon, kiedy w kluczowej sytuacji wyczerpie nam się bateria lub na przykład w pracy, gdy nie możemy zbyt zbyt często sięgać po telefon w obecności szefa.

Via Softonic DE

Do pobrania:

Inne artykuły:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji