W czym Minecraft Realms jest lepszy od zwyczajnych serwerów Minecrafta?

W czym Minecraft Realms jest lepszy od zwyczajnych serwerów Minecrafta?

Minecraft Realms to płatna usługa dla graczy Minecrafta, która upraszcza grę w trybie multiplayer. Na razie, jej wersja beta jest dostępna tylko w Szwecji. Przeanalizujmy różnice między darmowymi serwerami Minecrafta i Minecraft Realms.

Budowanie ogromnych budynków i craftowanie wraz ze znajomymi to świetna zabawa. Już dziś umożliwiają to darmowe serwery Minecrafta na Windows i Mac. Po co więc firma Mojang – twórca Minecrafta – stworzyła Minecraft Realms? Czy warto płacić 10 euro miesięcznie za coś, z czego można korzystać za darmo?

Prosta obsługi i wysoka dostępność

Zacznijmy od tego, że własnoręczna konfiguracja serwera Minecraft nie jest szczególnie łatwa. Minecraft Realms oszczędza graczom tego kłopotu. Minecraft Realms działa na serwerach Mojang. Eliminuje to konieczność zaopatrzenia naszego własnego serwera w dobre łącze internetowe i dużo pamięci. Co więcej, serwery Minecraft Realms są znacznie bardziej niezawodne od swych amatorskich odpowiedników i zapewniają większą ciągłość gry, nawet w przypadku, gdy gospodarz gry wyloguje się.

Ograniczenia liczby uczestników

Do gry w Minecraft Realms można zaprosić do 20 graczy, choć jednocześnie zalogowanych może być maksymalnie 10. Goście nie muszą nic płacić. Nawet gdy gospodarz się wyloguje, goście nadal mogą grać.

Domyślnie, darmowe serwery Minecraft nie ograniczają ilości użytkowników. W praktyce, ilość graczy determinowana jest przez wydajności komputera i połączenia internetowego. Ilu graczy może dany serwer obsłużyć, możemy przeliczyć na tej stronie.

Minecraft Realms

Minecraft Realms

Kopie zapasowe i eksport map

Minecraft Realms automatycznie tworzy kopie zapasowe. Pozwala to cofnąć konsekwencje wszystkich błędnych decyzji. Ponadto, możemy eksportować mapy bez względu na ich wielkość. Mojang nie ogłosił jeszcze, czy możliwy będzie import map z Minecraft Realms do Minecrafta. Obecnie ruch w drugą stronę, tzn. import map Minecrafta do Minecraft Realms, jest niemożliwy.

Brak modów i migawek

Miłośnicy modów i testowania najnowsze migawek (snapshots), nie będą zadowoleni z Minecraft Realms. Tego rodzaju eksperymenty są możliwe tylko na tradycyjnych serwerach Minecraft.Minecraft Realms vs. Minecraft Server

Minecraft Realms kontra Minecraft Serwer

Wniosek: wygoda ma swoją cenę

Głównym argument przemawiającym na korzyść Minecraft Realms jest znaczne uproszczenie kwestii związanych z konfiguracją. Pozwoli to graczom skupić się na zabawie zamiast na aspektach technicznych. Niestety, te korzyści wiążą się też z ograniczeniami, z których największym jest brak możliwości korzystania z popularnych modów.

Źródło: Minecraft.net / Realms

Pobierz Minecraft Server na Windows i Mac.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji