Reklama

VSCOcam – krok dalej niż Instagram

VSCOcam – krok dalej niż Instagram

VSCOcam to jedna z tych aplikacji, które włączasz raz, a potem nie przestajesz używać przynajmniej przez najbliższy miesiąc. A już na pewno, jeśli interesujesz się fotografią i korzystasz ze swojego telefonu jako głównego aparatu. Czym więc jest ta aplikacja i co jest w niej takiego ciekawego?

VSCOcam to darmowa aplikacja na Androida i iOS-a do przerabiania zdjęć. Zawiera w sobie liczne zestawy gotowych filtrów, które zmieniają wygląd zdjęcia, a także zestaw narzędzi do edycji. Brzmi znajomo?

Tego typu aplikacji znajdziemy w Google Play i App Store całe mnóstwo. Chociażby Instagram, który teoretycznie oferuje coś bardzo podobnego. Ale VSCOcam ma kilka innych zalet, które powodują, że rzesza miłośników tej aplikacji stale się zwiększa.

Świetny wygląd

To, co bardzo sobie cenię w tej aplikacji, to jej dopracowany wygląd. Nie wypada, żeby aplikacja dla fotografów (nawet jeśli są to amatorzy), była brzydka pod kątem estetycznym. Jest więc ładnie – to już dobry początek.

vsco-cam

Nieprzesadzone filtry

Teraz druga najważniejsza sprawa, filtry, czyli gotowe efekty fotograficzne, które można nałożyć na nasze zdjęcia. W zdecydowanej większości innych aplikacji do zdjęć filtry są moim zdaniem zbyt mocne. Powoduje to, że końcowe zdjęcie jest zbyt silnie przetworzone i zamiast być ładne, staje się po prostu sztuczne.

W VSCOcam dostępne filtry są o wiele w większym stopniu wyważone, przez co rezultaty wyglądają o wiele bardziej profesjonalnie. Poza tym można te efekty skalować, a więc doprowadzić do sytuacji, kiedy fotografia jest polepszona tylko trochę – akurat tyle, ile potrzeba. Dzięki temu można uzyskać zdjęcie wyglądające świetnie i jednocześnie naturalnie.

Sklep, w którym można dokupić efekty

W VSCOcam liczba filtrów jest ogromna i wciąż pojawiają się nowe. Jest kilka bazowych dostępnych za darmo, a pozostałe można kupić. Być może nie spodoba się to niektórym użytkownikom, ale w tym przypadku prawda jest taka, że za jakość trzeba płacić. I to wcale nie tak dużo, bo zestaw 2-3 filtrów o podobnej stylistyce kosztuje 0,99$, choć można też kupić większe pakiety w promocyjnych cenach.

Jeśli chodzi o estetykę, w VSCOcam dominują filtry nadające zdjęciom poetyckiego, lekko zamglonego wyrazu, który przypomina stare klisze fotograficzne. W przypadku gdy lubisz taki klimat, VSCOcam na pewno stanie się twoją główną aplikacją do zdjęć. Jest tu też sporo ciekawych efektów dla miłośników fotografii czarno-białej.

aplikacje-do-zdjec

Zdjęcia zachowują oryginalny format

VSCOcam nie narzuca konkretnego formatu zdjęć. Nie muszą być kwadratowe, jak na Instagramie. Ty decydujesz, co chcesz zrobić ze zdjęciem podczas obróbki.

Niezależna galeria wewnątrz aplikacji

Aplikacja pozwala dodać zdjęcia z pamięci telefonu do wewnętrznej galerii. Możesz je następnie przeglądać w formie kafelków. Potem każdym ze zdjęć można się osobno zajmować i edytować. Gdy istnieje taka potrzeba, to można tę edycję cofnąć, a na koniec mamy możliwość podzielić się zdjęciem w serwisach społecznościowych.

Sprawia to wrażenie, jakby się miało w telefonie osobny, profesjonalny program do obróbki zdjęć, zupełnie niezależny od galerii w pamięci telefonu. Do zaimportowanych zdjęć możesz wrócić nawet po kilku miesiącach. Będą tam, dopóki ich nie skasujesz.

Dodatkowe narzędzia do edycji

Oprócz filtrów VSCOcam oferuje spory zestaw innych narzędzi do obróbki zdjęć. Wszystkie są przydatne i pozwalają poszerzyć edycję. Możesz przy ich pomocy wykadrować i rozjaśnić zdjęcie, poprawić temperaturę i nasycenie barw czy też dodać winietę. Tak więc nie musisz już korzystać z żadnego innego programu.

aplikacje-do-edycji-zdjec

Aktywna społeczność

VSCOcam to nie tylko narzędzie do zdjęć, ale też aktywnie działająca społeczność. Wewnątrz aplikacji możesz przeglądać fotografie innych użytkowników, które są w większości tak dobre, że mogą służyć jako inspiracja. Oprócz tego producenci programu publikują co jakiś czas artykuły dotyczące fotografii, które też znajdziesz w aplikacji.

aplikacje-na-android

VSCOcam pozwala uzyskać za pomocą telefonu efekty, które czasem nawet ciężko osiągnąć podczas obróbki zdjęć na komputerze. Ale aplikacja ta jest nie tylko narzędziem pełnym świetnych filtrów i intuicyjnych funkcji. Może być to także źródło inspiracji artystycznej zarówno pod kątem tematu, jak i estetyki prac. Jeśli masz już dosyć oglądania na Instagramie zdjęć kotów, selfies, jedzenia i imprez, to wypróbuj VSCOcam, który może zapewnić ci zrobienie kroku dalej w twojej fotograficznej pasji.

Pobierz:

VSCOcam na Androida

VSCOcam na iOS-a

Zobacz także:

Poznajcie Hyperlapse – nową aplikację od Instagrama do robienia filmów poklatkowych

Instagram – sprawdź czy znasz wszystkie funkcje


Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama