Używasz Windows Live Messenger MSN? Przeczytaj to!

Używasz Windows Live Messenger MSN? Przeczytaj to!

Przesiadka z Messenger na SkypeJeśli jesteś użytkownikiem tego popularnego komunikatora, wkrótce czeka Cię przymusowa przesiadka na Skype. Microsoft, twórca Windows Live Messenger, uznał że aplikacja ta jest już za stara i lepiej zamienić ją na coś nowocześniejszego. Wybór padł na Skype, którego Microsoft kupił dwa lata temu. Dziś już wiemy, że 15 marca MSN przestanie działać na zawsze. Wasze konta nie znikną jednak – będzie można z nich korzystać za pomocą Skype. Jeśli martwicie się o swoje konto – zajrzyjcie do wpisu!

Co się stanie z Twoim kontem po wyłączeniu Windows Live Messenger?

Wszystkie Twoje kontakty zostaną przeniesione do Skype, po zalogowaniu się do Skype za pomocą loginu Windows Live Messenger. Wystarczy, że dany kontakt będzie miał konto w usługach Windows Live Messenger lub Skype. Możesz napisać wiadomość do takiego znajomego lub zadzwonić – pod warunkiem, że posiada on już konto w Skype.

Windows Live Messenger - logowanie się do Skype

Gdzie w Skype znajdują się moje kontakty z Windows Live Messengera?

Jeśli właśnie zalogowałeś się pierwszy raz do Skype, za pomocą konta Microsoft możesz na początku nie widzieć swoich kontaktów z komunikatora. Mogą być one domyślnie ukryte. Żeby je zobaczyć należy odnaleźć listę kontaktów po lewej stronie ekranu i tuż nad nią kliknąć w strzałkę. Wyświetli nam się menu kontekstowe, z którego można wybrać opcję “Wszyscy” – dzięki niemu będziemy widzieli znajomych z kontami Messenger i Skype.

Skype po zalogowaniu sie do MSN

Jak dodawać znajomych Windows Live Messenger po 15 marca?

Wprawdzie sama aplikacja przestanie działać, ale jej użytkownicy wciąż będą mogli dodawać nowych znajomych korzystających z kont Messengera. Ponieważ wszystkie konta Messenger zostały połączone z kontami Skype, możesz dodać je za pomocą poczty Outlook (która zastąpiła Hotmail). Twój znajomy otrzyma zaproszenie i po jego pryzjęciu będzie widoczny na koncie Skype oraz Outlook jako Twój kontakt.

Dodaj w programie Messenger poprzez Outlook.com

Czy po 15 marca będzie można korzystać z Windows Live Messengera?

Odpowiedź jest prosta – NIE. Microsoft zdecydował o tym, że komunikator będzie wspierany jeszcze tylko w Chinach, gdzie jest bardzo popularny. Niestety po tej sądnej dacie, używanie Windows Live Messenger w drugiej połowie marca, poza Chinami,  będzie całkowicie niemożliwe. Jedyna alternatywą jest więc powiązanie konta Microsoft z kontem Skype.

Chcecie wiedzieć więcej o łączeniu kont Windows Live Messenger i Skype? Dajcie nam znać w komentarzach!

Powiązane artykuły:

Powiązane programy:

Wczytywanie komentarzy