Reklama

Tips & Tricks

Uwaga: Święta! Czyli jak uniknąć Świętego Mikołaja w grach komputerowych?

Maria Baeta

Opublikowany

Motywy bożonarodzeniowe pojawiają się na ulicach, w domach… i w grach! Dziś doradzimy, co zrobić, aby uniknąć tej świątecznej ofensywy w naszych ulubionych grach. Przyznam, że kilka lat temu nawet podobało mi się, gdy Lemingi występowały w mikołajkowych kubraczkach. Niestety to, co wtedy było wyjątkiem, dziś jest – raczej irytującą – normą. Wiele gier MMO i aplikacji mobilnych pełnych jest błyszczących choinek i ośnieżonych krajobrazów. Jeśli też masz już tego dość, czytaj dalej.

Unikajcie MMO!

Gry typu online multiplayer najczęściej padają ofiarą świątecznej gorączki. Twórcy World of Warcraft zdecydowali się na coroczne Feast of Winter Veil, które przejawia się prezentami, reniferami i bohaterami ubranymi w czerwone ubrania i cudaczne czapki. Niestety, to nie jedyna gra MMO, w której musimy uważać na sobowtórów Świętego Mikołaja. Praktycznie każda z szanujących się gier tego gatunku pełna jest zimowych motywów. Jest tak przypadku Guild Wars 2 i nie wątpię, że gry takie, jak Marvel Heroes również będą obchodzić święta.

Uwaga: Święta! Czyli jak uniknąć Świętego Mikołaja w grach komputerowych?

Elfy, krasnoludy, ludzie… W świecie Warcrafta każdy kocha Boże Narodzenie!

Nie aktualizujcie mobilnych gier i aplikacji!

Twórcy gier na iPhone i Android również uwielbiają świętować Boże Narodzenie. Będą więc się starać przekonać Was, jak piękne są Święta grudniowymi aktualizacjami swych programów. Najlepszym przykładem jest gra Angry Birds, która ma świąteczne i walentynkowe spin-offy.

Boże Narodzenie w Angry Birds

Duchowi Świąt nie są w stanie oprzeć się producenci gier społecznościowych. The Simpsons Springfield już jest pełna śniegu, reniferów i kolorowych ozdób. Znając życie, Clash of Clans też wkrótce zostanie zasypane świątecznymi badziewiami. Już sobie wyobrażam plemiona barbarzyńców nucące Cichą noc. Więc jeśli to możliwe, unikajcie świątecznych aktualizacji. W przeciwnym razie, Waszą ulubioną grę spowije śnieg i armie bałwanów.

Okazuje się, że i w Springfield mieszkają fani świerków i reniferów

Nie loguj się do Facebooka

Korzystanie z Facebooka nie jest najlepszym sposobem na unikniecie Bożego Narodzenia. Nie tylko Twoi znajomi wypełnią go zdjęciami bombek, choinek i śpiewających elfów, ale wszystko, co związane z grami, także ulegnie grudniowej transformacji. Podobnie jak w grach mobilnych, w grach na Facebooku również dostrzeżemy świąteczne motywy i produkty. Z pewnością każda gra, w której można dostosować swoją postać lub dom, zaoferuje zakup reniferowych rogów, ciepłe czerwone-zielone swetry, jemiołę, dekoracje i piętnaście różnych rodzajów lampek. Wystarczy spojrzeć na to, jaką zmianę przeszła gra The Sims Social, by wiedzieć, czego można się spodziewać.

W The Sims Social przekroczono granice naszej cierpliwości… Niech spoczywa w pokoju!

Nawet gra w bardziej „neutralne” tytuły nie ustrzeże Cię przed świąteczną gorączką. Hit takie, jak Candy Crush Saga również Ci nie odpuszczą: słodycze staną się troszkę bardziej kiczowate, a bohaterowie przywdzieją bardziej zimowe stroje. Jeśli jesteś facebookowym fanem tradycyjnych gier komputerowych, też musisz się mieć na baczności. Żadna gra nie uratuje się przed mikołajkową epidemią, czego skutki mogą być… No właśnie, sami spójrzcie na zdjęcie poniżej.

Czy elegancja Agenta 47 dobrze współgra z duchem Bożego Narodzenia?

Czy granie offline Cię ocali?

Wydawałoby się, że ataki Świętego Mikołaja są możliwe jedynie w grach online lub poprzez grudniowe aktualizacje znanych tytułów. Niestety, podobne niebezpieczeństwa czają się również w tradycyjnych grach offline. Zdecydowanie należy unikać gier takich, jak Batman: Arkham Origins czy The Dark Knight. Inaczej może nas czekać starcie ze śpiewającym Jokerem! Niemniej, terytorium gier offline jest zdecydowanie najbezpieczniejszym. Uff!

W Gotham również nadeszły Święta

Bądź cierpliwy i… Wesołych Świąt!

Jak widać, uniknięcie Świąt jest praktycznie niemożliwe. Radzę, więc uzbroić się w cierpliwość, unikać wychodzenia z domu i uruchomiania jakichkolwiek gier. W przeciwnym wypadku, nie da się wykluczyć, że w najmniej spodziewam momencie zaskoczy Cię złowrogie „ho ho ho”.

A co Was denerwuje najbardziej w grach w okresie Bożego Narodzenia?

Autorem oryginalnego artykułu jest Maria Baeta.

Również może Cię zainteresować