Uwaga na piracką wersję Minecraft Pocket Edition!

Uwaga na piracką wersję Minecraft Pocket Edition!

W sieci krąży piracka wersja Minecraft Pocket Edition na Androida, która może poważnie zaszkodzić Waszym finansom. Aplikacja jest kopią oryginału, kosztuje dwa razy mniej, ale jeden drobny szczegół w uprawnieniach aplikacji może kosztować Was znacznie więcej niż 24 złote za oryginał gry.

Jak podaje firma F-Secure, w wielu nieoficjalnych sklepach z aplikacjami na Androida można spotkać aplikację Minecraft Pocket Edition. Może ona skusić potencjalnych graczy niską ceną, która oscyluje w granicach 2,5 euro (około 10 złotych). Dla przypomnienia – oryginał w sklepie Google Play kosztuje 24 złote.

Oferta jest więc naprawdę kusząca, szczególnie, że z powodu ceny można odnieść wrażenie, że to nie piracka wersja, a tylko atrakcyjna promocja. Nic bardziej mylnego. Gra to co prawda kopia Minecraft Pocket Edition, ale zawiera też kod, który daje jej uprawnienia do wysyłania esemesów. Oznacza to, że smartfon bez Waszej wiedzy może zacząć wysyłać wiadomości tekstowe na bardzo drogie numery premium. W ten sposób oszuści zarabiają podwójnie – na opłacie za grę oraz dzięki wysyłaniu na koszt użytkownika esemesów na drogie numery.

Po raz kolejny warto jest więc przestrzec wszystkich przed pobieraniem aplikacji i gier z mało znanych i niesprawdzonych sklepów i stron internetowych. Najbezpieczniej jest unikać takich miejsc, a aplikacje pobierać za pośrednictwem Sklepu Google Play.

Powiązane programy:

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji