Reklama

Artykuł

Urządź swój dom z aplikacją od IKEA

Paweł Kański

Opublikowany

IKEA, słynna szwedzka sieć sklepów meblowych pokaże w tym roku bardzo nowatorski katalog. Zostanie on wydany jako aktualizacja do istniejącej aplikacji, a spodoba się chyba wszystkim fanom nowoczesnych rozwiązań i technologii. Dzięki niemu będzie można sprawdzić jak dany mebel z katalogu wygląda w naszym domu czy pokoju. W jaki sposób?

Wszystko dzięki tzw. augmented reality, czyli technice pozwalającej umieścić wirtualne obiekty w podglądzie aparatu fotograficznego w telefonie. Dzięki aplikacji IKEA będzie można nanieść dowolny mebel z ich katalogu na obraz naszego mieszkania widziany przez kamerę telefonu. To powinno ułatwić podjęcie decyzji o kupnie jakiegoś mebla jeszcze przed wizytą w sklepie.

Urządź swój dom z aplikacją od IKEA

Żeby w pełni skorzystać z aplikacji, niezbędna jest też papierowa wersja katalogu. Na jego stronach, przy konkretnych meblach znajdować się będą małe znaki plus. Trzeba je zeskanować przy pomocy aplikacji, a katalog położyć w miejscu, gdzie stać ma mebel. Wtedy powinien się on “zmaterializować” na wyświetlaczu naszego smartfona. Będzie można dobrze przyjrzeć się, czy fotel lub stół faktycznie pasują do reszty wnętrza. Zobaczcie jak to wygląda na tym wideo:

Aplikację można pobrać już teraz, zarówno na Android jak i iOS. Możliwość uruchomienia katalogu w augmented reality pojawi się w Polsce dopiero 15 sierpnia, wraz z wydaniem nowego katalogu IKEA. Wersja na Android działa na razie niezbyt dobrze i często się zawiesza. Można mieć jedynie nadzieję, że do czasu wydania katalogu jej stabilność się poprawi…

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuł:


Źródło

Również może Cię zainteresować