Ukryte centrum powiadomień w Windows 10 Technical Preview

Ukryte centrum powiadomień w Windows 10 Technical Preview

Jedną z oczekiwanych przy okazji premiery systemu Windows 10 Technical Preview funkcji było centrum powiadomień. O tym, że Microsoft przebudował powiadomienia dla Windowsa 10, wiadomo było już wcześniej dzięki licznym przeciekom. Jednak w dostępnej wersji Windows 10 Technical Preview zabrakło tej opcji. Co się z nią stało?

Wygląda na to, że Microsoft postanowił ukryć centrum powiadomień w Windowsie 10 Technical Preview. Jednak życie nie znosi próżni, więc jeden z użytkowników Twittera, @adeyblue, stworzył specjalny patch, który pozwala na aktywowanie ukrytego przez firmę centrum w systemie Windows 10. Wystarczy pobrać plik ZIP, a następnie uruchomić plik .exe, by dokonać aktywacji. A same powiadomienia wyglądają tak:

Dlaczego Microsoft zdecydował się na dezaktywację powiadomień w testowej wersji systemu? Prawdopodobnie ze względu na fakt, że funkcja ta jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju.

„Odkryte” powiadomienia przypominają te, które znamy z Windows Phone’a 8.1, jednak ich funkcjonalność jest bardzo ograniczona. Z założenia centrum ma wyświetlać powiadomienia o najnowszych i najważniejszych wiadomościach, jak w konkurencyjnych systemach. Na razie jednak nie da się właściwie nic z nimi zrobić.

Źródło: NeoWin

Zobacz także:

Windows 7 można zaktualizować bezpośrednio do wersji Windows 10 Technical Preview

Windows 10 Technical Preview będzie aktywny do 15 kwietnia

Jak zainstalować Windows 10 na wirtualnej maszynie VMware Player?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji