Tworzenie sima w demie The Sims 4

Tworzenie sima w demie The Sims 4

Niesamowite możliwości dostosowania sima w najnowszym The Sims 4, ale i równie zaskakujące ograniczenia… Tego możemy oczekiwać w edytorze tworzenia sima.

Na kilka tygodni przed wypuszczeniem dema twórcy The Sims 4 postanowili pokazać nowe możliwości trybu tworzenia sima. Mając dostęp do wersji early access, mogłam wypróbować tę opcję.

Postanowiłam zatem zostać królikiem doświadczalnym i sama na sobie przetestować edytor, tworząc swoje alter ego w grze. Pierwsze wrażenia są dobre. Widać dużo ulepszeń, ale także są elementy znane z The Sims 3. W dalszej części artykułu wyjaśnię wszystkie tajemnice edytora tworzenia sima!

Bardzo dokładny model sima

Co mnie zaskoczyło w tworzeniu sima? Z pewnością będzie to wysoki stopień odwzorowania twarzy i ciała sima. Chociaż wiedziałam, w jaki sposób będzie można zbudować swojego bohatera, to i tak byłam mocno zaskoczona możliwościami edycji. Jest ich po prostu mnóstwo!

Naszą postać tworzymy w prosty sposób. Modelujemy dostępne funkcje za pomocą myszki, określając i zmieniając dowolnie kształty. Schemat jest tak dokładny, że możemy w zasadzie co do milimetra określić chociażby kształt naszego nosa.

Wybierz gotowy model bądź ustal szczegółowo każdy kształt. Wszystko zależy od Ciebie.

Jeśli chodzi o budowę ciała, to możemy zmienić praktycznie każdą jego część od tułowia, poprzez brzuch, piersi, biodra aż do nóg, rąk czy nawet stóp.

Duże możliwości edycji udostępniono również przy tworzeniu twarzy. Dla każdej pojedynczej części ciała (typu oczy, nos, usta itd.) jest możliwość wybrania takiej, która uwzględnia nawet cechy grup etnicznych. 

Z całego ogromu możliwości, starałam się stworzyć postać jak najbardziej zbliżoną do mnie. Ciekawym uczuciem jest spojrzenie na wirtualnego sima i ujrzenie siebie. Nie każdemu jednak łatwo będzie to zrobić. Nie mamy przecież idealnej miary naszego ciała, a nie każdy potrafi na oko ocenić wymiarów poszczególnych jego elementów. Jednak dając sobie czas i cierpliwie metodą prób i błędów ustalając kolejne parametry, ujrzymy swojego cyfrowego klona.

Dzięki cierpliwości możemy stworzyć swojego klona

Jak dobrać kolor włosów i fryzurę?

Po jakże miłym dostosowywaniu ciała mojego sima, przyszedł lekki zawód, kiedy musiałam wybrać ubranie, fryzurę i akcesoria. Przypominając sobie możliwości charakteryzacji w The Sims 3, gdzie można było wybrać dowolny kolor włosów w kilku odcieniach, tutaj mamy ograniczony wybór rodzaju i koloru fryzury. Pod tym względem The Sims 4 odbiega dość mocno od swojego poprzednika.

Proces tworzenia sima pozwala jednak dobrać kilka różnych wzorów i kolorów naszej odzieży oraz akcesoriów, jednak nie znajdziemy tu rozbudowanej liczby opcji.

Po cichu liczę, że te ograniczenia to wina nieskończonej wersji gry. Finalnie chciałabym poświęcić wiele godzin na dopasowywaniu poszczególnych cech wyglądu, jak to było w The Sims 3. Nie chcę tego stracić!

Pełna paleta barw dla włosów? Czemu nie!

Określ swój styl

Po zakończeniu fizycznego tworzenia swojego alter ego, określ inne ważne aspekty twojego sima. Wskaż jego aspiracje i możliwości.

Aspiracje są kluczowymi elementami w życiu simów

Aspiracje sima podzielone są na kila różnych kategorii, m.in. sport, rodzina, miłość itp. Jedną z pasji mojego życia jest literatura, więc postanowiłam, że mój sim chce zostać sławnym pisarzem.

Będzie się to wiązało z całym moim wirtualnym życiem. Sim będzie dążył do wybranego celu, próbując jak najlepiej odnaleźć się w wybranej roli. Dzięki mojemu wyborowi odblokowałam jedną funkcję bonusową, która była odpowiedzialna za pojawiające się natchnienie przy ćwiczeniu umiejętności zgodnie z filozofią artystycznej duszy.

Bonusowe opcje mogą bardzo pomóc postaci w jej karierze

Po wybraniu aspiracji określamy jeszcze jej trzy funkcje. Są one podobne do tych znanych z The Sims 3. Mogą to być cechy fizyczne, umiejętności społeczne czy też jakieś hobby lub cecha charakteru. W moim przypadku próbuję stworzyć rzeczywiste odbicie siebie samej, dlatego zdecydowałam się na wybranie zdolności twórczych, miłośnika muzyki i łakomczucha.

Jeśli grałeś w The Sims 3, to pewnie zauważyłeś, że przeszliśmy z 5 cech do 3. Czy to nie odbije się na osobowości sima? EA twierdzi, że teraz simy będą jeszcze bardziej unikalne i oryginalne, więc musimy im wierzyć.

Mój pierwszy sim stworzony! Może będzie kolejny?

Jakie będą dzieci i osoby starsze? Na razie nie mamy odpowiedzi

W demo The Sims 4 możemy stworzyć jedynie dorosłego człowieka. Co zatem z dziećmi i osobami starszymi? Tego na razie nie wiemy, ale liczymy, iż gra nie ograniczy się jedynie do jednego typu postaci. Pojawiały się one w trailerach, więc powinny być także w finalnej wersji gry.

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji