Reklama

Artykuł

Twój weekend z grami: Age of Empires: Castle Siege, Monument Valley, King of Dragon Pass

Twój weekend z grami: Age of Empires: Castle Siege, Monument Valley, King of Dragon Pass
Kamil Mizera

Kamil Mizera

  • Zaktualizowany:

Dzisiaj piątek, weekendu początek. Skoro tak, to zmarnujmy trochę czasu, grając w gry. Oczywiście, jak co tydzień mamy dla was kilka propozycji w ramach naszego cyklu Twój weekend z grami.

Weekendowe granie proponują: Age of Empires: Castle Siege dla fanów strategii, King of Dragon Pass dla miłośników klasyki oraz nieco ezoteryczne i diabelnie wciągające Monument Valley.

Age of Empires: Castle Siege

Któż nie chciałby mieć własnego zamku z fosą, spacerować po blankach i strzelać z katapult do okolicznych wiosek? Jeżeli chcesz zbudować sobie fortecę, nie musisz koniecznie wydawać fortuny. Wystarczy Age of Empires: Castle Siege, gdzie twoim celem jest wzniesienie własnej fortecy oraz okazjonalne potyczki z innymi graczami tudzież komputerem.Grę zaczynasz od wybrania swojego wojska, dla którego oczywiście musisz wybudować zamek. I jest to twój główny cel – stworzyć potężne miasto od zera. W tym celu będziesz musiał zbierać zasoby, budować odpowiednią infrastrukturę, tworząc jak najliczniejszą armię po to, by umocnić swoje imperium. Czego chcieć więcej na zimne, deszczowo-śnieżne wieczory?

Pobierz Age of Empires: Castle Siege: Windows 8 i Windows Phone

Monument Valley

Ten tytuł ma coś w sobie niepokojącego i bajkowego jednocześnie. Twoim zadaniem jest przeprowadzenie księżniczki Idy przez dziesięć etapów niezwykłej podróży. Musisz wymościć jej jednak odpowiednią drogę. Zrobisz to przez przesuwanie, pociąganie, obracanie i inne manipulacje światem gry. Monument Valley jest niezwykle piękną grą i wymaga od ciebie przestrzennego myślenia. Doskonała rozrywka na mroźne poranki.

Pobierz Monument Valley: iOS i Android

King of Dragon Pass

Pamiętacie stare gry, które opierały się nie tyle na animacji, co na fabule. W King of Dragon Pass musisz poprowadzić swoje plemię do zwycięstwa, podejmując decyzje o znaczeniu politycznym i religijnym, czy nawiązując kontakty z innymi plemionami. Gra ma charakter wybitnie strategiczny, gdzie istotniejsza jest taktyka niż sam wygląd rozgrywki. Zwłaszcza, że ten ostatni opiera się na malowanych ilustracjach ukazujących dane etapy rozgrywki. King of Dragon Pass to świetna mieszanka RPG ze strategią.

Pobierz King of Dragon Pass: iOS i Android

Zobacz także:

Twój weekend z grami: TwoDots, Pako – Car Chase Simulator, Call of Duty: Advanced Warfare

Twój weekend z grami: Dead Rising 3, The Wolf Among Us i Retry

Kamil Mizera

Kamil Mizera

Najnowsze od Kamil Mizera

Editorial Guidelines