Reklama

Artykuł

Top 5 gier na Androida przeniesionych ze starych komputerów i konsol

Maria Baeta

Opublikowany

Pamiętacie wspaniałe gry z lat 80-tych i 90-tych? Wiele z nich zostało przeniesionych na smartfony i tablety z systemem Android. Czas powspominać stare czasy i zagrać w wielkie hity.

Współczesne tytuły są w porządku, ale nic nie przebije perełek z minionych lat dostępnych na komputery i  konsole. Teraz te wielkie przeboje minionych dekad dostępne są również na Androida.

Top 5 gier na Androida przeniesionych ze starych komputerów i konsol

Strzelanki, przygodówki, platformówki: te klasyczne gatunki udało się przenieść w dobrym stylu na dotykowe urządzenia. Wybraliśmy 5 tytułów, które zostały najlepiej skopiowane i oferują równie udaną rozgrywkę, jak te kilkanaście lat temu. Cała lista jest oczywiście dłuższa, ale my prezentujemy naszym zdaniem te najciekawsze.

Galaga Special Edition Free

Galaga Special Edition FreeProste strzelanki to najprawdopodobniej pierwsze gry z jakimi miałeś okazję się zmagać w swoim życiu. Jedną z najbardziej znanych w tym gatunku była Galaga pochodząca z 1981 roku. Teraz po 30 latach możemy się nią cieszyć na telefonie z systemem Android.

Galaga ma gameplay taki sam, jak w latach 80-tych, ale poprawiono kolory, grafiki, dodano kilka spektakularnych power-upów. To wszystko na 25 poziomach, gdzie możemy cieszyć się ekscytującymi kosmicznymi wojnami.

Pobierz Galaga Special Edition Free

Galaga Special Edition Free

Leisure Suit Larry: Reloaded

Leisure Suit Larry: ReloadedSeria Larry narodziła się w latach 80-tyych. Al. Lowe jest uwielbiany przez całe pokolenia miłośników przygodówek. Teraz także na Androidzie możemy towarzyszyć Larremu podczas jego miłosnych podbojów, wśród licznych seksownych dziewczyn.

Pikantny humoru, dużo charyzmy, to wszystko znajdziemy w remake’u pierwszej odsłony Larrego. To te same przygody i dialogi co w 1987 ale z nową grafiką. To sprawia, że rozgrywka toczy się z jeszcze większą swadą.

Pobierz Leisure Suite Larry: Reloaded

Leisure Suit Larry: Reloaded

Sonic the Hedgehog

Sonic the HedgehogLata 90-te to epoka Mario i Sonica. Słynny hydraulik od Nintendo nadal nie jest dostępny na smartfonach, za to jeż od Sega bryluje na Androidzie i iOS. Wszystko zaczęło się od legendarnego Sonic Hedgehog Mega Rdive.

W przeciwieństwie do pozostałych tytułów na tej liście Sonic the Hedgehog ma taką samą pikselowatą grafikę jak na początku lat 90-tych. Jednak oprócz oryginalnych poziomów nie zabrakło nowych funkcji. Mamy też tryb próbny oraz możliwość rozgrywki innymi postaciami.

Pobierz Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

Duke Nukem 3D

Duke Nukem 3DDuken Nuken to klasyczna strzelanka z widokiem w pierwszej osobie, która stała się inspiracją dla wielu późniejszych tytułów. Zapomnijcie o ostatniej komputerowej wersji, która stała się totalną klapą. Powróćmy do klasyki z 1996 roku.

Duken Nuken 3D dla Androida zachowuje grafikę z lat 90-tych oraz wszystkie misje z oryginalnej gry. Grę na dotykowym ekranie obsługuje się swobodnie tak samo, jak było to w przypadku klasycznej myszy i klawiatury.

Pobierz Duke Nukem 3D

Duke Nukem 3D

Dragon’s Lair

Dragon’s LairOkreślenie interaktywny film dziś nie wydaje się niczym niezwykłym, ale w 1983 roku było czymś naprawdę niezwykłym. Wiedział to Don Bluth, który podjął się realizacji Dragon’s Lair. W grze jesteśmy rycerzem, który przybywa do zamku czarownika, w którym zły smok przetrzymuje księżniczkę. Ten kamień milowy w historii gier dostępny jest na Androida. A rozgrywka na urządzeniach dotykowych jest naprawdę przyjemnością.

Pobierz Dragon’s Lair

Dragon’s Lair

Nigdy nie jest za późno, aby poznać klasykę

Świetne tytuły z przed lat nadal mogą być popularne i miło jest w nie zagrać. Kultowe pozycje nigdy nie stają się stare, czy przestarzałe tak samo, jak w przypadku filmów czy muzyki. Co ważne, tymi tytułami można zauroczyć też kolejne pokolenia.

Znasz jakieś inne retro gry na Androida?

Podobał Ci się ten artykuł? Sprawdź inne artykuły z serii Top 5 najlepszych gier na Androida!

Również może Cię zainteresować