Top 5 darmowych gier strategicznych do pobrania na Androida

Top 5 darmowych gier strategicznych do pobrania na Androida

Szukasz mobilnej rozrywki na dłuższą chwilę? Znudziły cię proste gry na Androida, które przechodzi się w parę minut. Chcesz zmierzyć się z innymi graczami i szukasz wyzwania? Doskonale się składa. Mamy coś dla ciebie.

W Google Play znajdziesz tysiące gier, którymi możesz umilić sobie czas. Dziś jednak polecamy ci 5 darmowych gier strategicznych, które wciągną cię na długie godziny. Zaczynamy!

Boom Beach

Gra wydana przez studio Supercell błyskawicznie zyskała uznanie i popularność. Trudno się dziwić, Boom Beach, nawiązujący do wcześniejszego hitu, jakim jest Clash of Clans, to świetna gra strategiczna. Rozgrywka w tym tytule opiera się na rozbudowie swojej bazy wojskowej i rozwoju armii. Gdy poczujesz się wystarczająco silny, możesz przystąpić do ataku na okoliczne wysepki, na których stacjonują inni gracze. Zrób desant, zniszcz obronę przeciwnika i przejmij jego surowce. Boom Beach to prawdziwy pożeracz czasu! Jeżeli nie wiesz, jak zacząć, przeczytaj koniecznie nasz poradnik.

Pobierz Boom Beach na Androida

Empire: Four Kingdoms

Zostawmy na chwilę współczesną armię i przenieśmy się na arenę średniowiecznych zmagań bitewnych. Empire: Four Kingdoms to strategia w klimatach dawnych królestw. Musisz rozwijać swoje państwo pod względem ekonomicznym oraz militarnym, dbać o rzemiosło, dostarczać ludności pożywienia oraz mieszkań, unowocześniać technologię. Oczywiście, czym byłoby dobre średniowiecze bez rycerskich utarczek. Możesz więc ścierać się z innymi graczami na wirtualnych polach bitew i zwiększać swoją potęgę.

Pobierz Empire: Four Kingdoms na Androida

Radiant Defense

Porzućmy rozbudowane strategie ekonomiczno-militarne i skupmy się na samej walce. Radiant Defense to tower defense, w którym musimy strzec naszych instalacji przed kosmicznymi monstrami. Do tego posłużą nam różnego rodzaju wieżyczki obronne. Od tego, gdzie je ustawimy i w jakiej konfiguracji, będzie zależeć, czy damy odpór kosmicznym najeźdźcom. Gra oferuje szereg światów i map oraz mnóstwo różnego typu broni. To strategiczna rozgrywka w czystej postaci okraszona dopracowaną grafiką i wpadającymi w ucho efektami dźwiękowymi.

Pobierz Radiant Defense na Androida

Megapolis

Dobra strategia to nie tylko bitwy i walki. Czy jesteś w stanie zaprojektować dobrze funkcjonujące miasto bez dobrego planowania? Możesz się o tym przekonać, grając w Megaopolis. W grze tej stajesz się architektem nowego miasta, które musisz zbudować właściwie od podstaw. Buduj więc drogi, sklepy, szpitale, kolej i wszystko to, bez czego żadne miasto nie może sprawnie funkcjonować.

Pobierz Megapolis na Androida

Hobbit: Kingdoms of Middle-earth

Kto nie słyszał o Władcy Pierścieni oraz Hobbicie, czy to w wersji kinowej, czy też książkowej? Ze świecą szukać. Jeżeli więc jesteś fanem historii rodem ze Śródziemia, to Hobbit: Kingdoms of Middle-earth na pewno przypadnie ci do gustu. W grze tej musisz zbudować swoje własne królestwo od podstaw, poczynając od podstawowych budynków, na rozwoju nauki oraz armii kończąc. Po drodze wypełniasz specjalne misje oraz oczywiście walczysz z przeciwnikami. Ten aspekt jest szczególnie wyeksponowany w grze, więc warto skupić swoją energię na tworzeniu wojsk. Dzięki nim ochronisz swoje ziemie oraz zdobędziesz nowe terytoria. Czas pokazać, kto tak naprawdę rządzi Śródziemiem!

Pobierz Hobbit: Kingdoms of Middle-earth na Androida

To tylko skromna próbka gier strategicznych, które znajdziesz w Google Play. Jeżeli lubisz poświęć grze kilka ładnych godzin, to powyższe tytuły raczej cię nie zawiodą.

Zobacz także:

Top 5 darmowych aplikacji na Androida do śledzenia Ekstraklasy

Top 5 darmowych gier przygodowych do pobrania na Androida

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji