Reklama

Artykuł

Top 4 aplikacji na iOS i Androida dla poszukujących pracy

Kamil Mizera

Opublikowany

Rynek pracy w Polsce nikogo nie rozpieszcza. Jeżeli dopiero skończyłeś studia lub szkołę, właśnie zostałeś zwolniony lub też szukasz atrakcyjniejszej pracy, nie będzie łatwo. Trzeba zabrać się za sporządzenie życiorysu, napisanie listów motywacyjnych i oczywiście – za znalezienie odpowiedniej oferty. W tym ostatnim pomogą ci mobilne aplikacje.

Gdzie szukać pracy? Można oczywiście w PUP-ach, można w gazetach z ogłoszeniami, na portalach pośrednictwa pracy, przez rodzinę i znajomych. Można jednak wykorzystać do tego również nowoczesne technologie, w tym smartfony oraz tablety, a właściwie aplikacje przeznaczone na te urządzenia. Oto top 4 aplikacji na iOS i Androida dla poszukujących pracy.

Top 4 aplikacji na iOS i Androida dla poszukujących pracy

Pracuj.pl

Tej nazwy właściwie nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Pracuj.pl to najpopularniejszy w Polsce serwis do szukania ofert pracy. Istnieje również mobilny odpowiednik tego serwisu, dzięki któremu masz zawsze pod ręką najświeższe oferty i będziesz mógł na nie błyskawicznie odpowiadać. Dużą zaletą aplikacji jest system powiadomień, dzięki któremu możesz trzymać rękę na pulsie. Pracuj.pl pozwala także na dodanie swojego CV do bazy oraz zarządzanie swoim kontem z poziomu telefonu. Można także ustawić filtry wyszukiwania, takie jak nasza lokalizacja, rodzaj pracy, jakiej szukamy, poziom stanowiska, wynagrodzenie, oferty z danego okresu czasu i wiele innych. Warto mieć tę aplikację na swoim telefonie.

Pobierz Pracuj.pl: iOSAndroid

LinkedIn

Jeżeli nie straszna ci praca w innym niż Polska kraju, to ten serwis i aplikacja są dla ciebie. LinkedIn to globalny portal dla profesjonalistów szukających wyzwań na całym świecie. Nie brakuje tutaj ofert z Polski, ale przede wszystkim znajdziesz propozycje z całego globu. Aplikacja pozwala na stworzenie swojego profilu pracownika, który właściwie jest twoim wirtualnym CV. Poza tym możesz wyszukiwać oferty pracy, wykorzystując do tego różnego typu filtry –lokalizacji, typu, kwoty, itp. Ważnym, jeżeli nie najważniejszym elementem LinkedIn, jest jednak społeczność. Aplikacja pozwala na zapraszanie do kontaktów innych użytkowników i tworzenie siatki znajomości, która może zaowocować przyszłymi propozycjami. Za jej pomocą można też zobaczyć, ile osób przejrzało nasz profil w ostatnim tygodniu i przyjrzeć się innym statystykom. Aplikacja pozwala też na dodawanie postów, ich komentowanie i „lajkowanie”.

Pobierz LinkedIn: iOSAndroid

GoldenLine

GoldenLine to z kolei polski odpowiednik LinkedIn. Również tutaj można stworzyć swój profil, szukać ofert pracy, dodawać znajomych, wstawiać posty, itp. Dużą siłą serwisu są grupy będące najczęściej forami tematycznymi, gdzie można porozmawiać na wybrane tematy – zarówno profesjonalne, jak i mniej związane z pracą. Sama aplikacja GoldeLine pozostawia niestety nieco do życzenia zarówno w kwestii stabilności działania, jak i wyglądu. Jeżeli jednak masz na tym serwisie konto, to warto zaopatrzyć w nią swój telefon.

Pobierz GoldenLine: iOS

PUP24

Nazwa tej aplikacji bez wątpienia skojarzy się każdemu, kto miał do czynienia z tą instytucją. PUP24 ma za zadanie wyszukiwanie ofert zamieszczanych przez Powiatowe Urzędy Pracy w całym kraju. Idea naprawdę dobra, zwłaszcza dla tych, którzy szukają pracy właśnie przez PUP. Na razie jednak nieco gorzej z wykonaniem, gdyż baza aplikacji zawiera tylko część danych z krajowych urzędów. Miejmy nadzieję, że projekt się rozwinie.

Pobierz PUP24: iOSAndroid

Zobacz także:

Top 4 darmowych aplikacji do przeglądania Instagrama na iPadzie

Top 5 gier wojennych z polskim wątkiem w tle

Również może Cię zainteresować