Top 10 darmowych militarnych shooterów FPS online

Top 10 darmowych militarnych shooterów FPS online

Żyjemy w pięknych czasach. Na dobre gry wcale nie trzeba wydawać góry pieniędzy. W otchłaniach Internetu i czeluściach serwerów czai się wiele darmowych, wciągających gier. Dla spragnionych emocji fanów wojennych strzelanek przygotowaliśmy listę najlepszych darmowych militarnych FPS online.

Oto top 10 militarnych strzelanek, w które możemy zagrać za free online. Kolejność gier jest przypadkowa. Bardzo trudno uszeregować je od najlepszej do najgorszej. Ostateczną ocenę pozostawiamy Wam.

Battlefield Play4Free

Battlefield Play4Free to gra, która bazuje na serii gier Battlefield produkcji firmy Electronic Arts. Grafika oparta jest o silnik graficzny Battlefield 2. Co ważne, do gry wystarczy nam tylko przeglądarka internetowa. Należy jedynie doinstalować dodatek. Gra oferuje mapy z 32 graczami online jednocześnie, dwie nacje do wyboru (Rosja i USA) oraz możliwość prowadzenia pojazdów lądowych i pilotowanie samolotów i helikopterów.

Zagraj w Battlefield Play4Free

Combat Arms

Combat Arms to FPS z dobrą grafiką i wciągającą rozgrywką. Rozpoczynając grę możemy stworzyć charakterystykę naszego wojaka. Gra dysponuje też wieloma trybami, od klasycznych Elimination, Capture the Flag czy Search & Destroy po oryginalny Spy Hunt.

Pobierz Combat Arms

AVA

AVA znana też jako A.V.A – czyli Alliance of Valiant Arms. Akcja dzieje się w niedalekiej, choć mało prawdopodobnej przyszłości, gdzie Unia Europejska walczy z Federacją Neorosyjską. Dziwny scenariusz nie przeszkadza jednak w grze. Do dyspozycji mamy bowiem aż siedem trybów gry i wiele opcji zarządzania naszą postacią.

Pobierz AVA

BeGone

begone logoBeGone to imponujący FPS, jak na grę, która do działania potrzebuje tylko i wyłącznie przeglądarki internetowej. Wszystko to za sprawą wtyczki Unity. Oczywiście gra nie wygląda olśniewająco, kiedy porówna się ją z innymi współczesnymi produkcjami, ale fakt, że taką grafikę osiągamy w przeglądarce jest imponujący. Ten FPS Online stawia naprzeciwko siebie dwie drużyny po 12 graczy. Za pokonanych wrogów zarabiamy pieniądze, które potem możemy wydać na ulepszenie naszego arsenału broni. Oznacza to jednak, że początkującym może być trudno przetrwać, skoro weterani będą dysponować o wiele lepszym sprzętem.

Zagraj w BeGone

ArmA 2 Free (A2F)

ArmA 2 Free (A2F) bardzo realistyczny symulator współczesnego pola walki. To nie jest gra dla kogoś, kto chce zachowywać się jak Rambo. Uczestniczymy w konflikcie w byłej republice Związku Radzieckiego. Każda nasza akcja może mieć przełożenie na sytuację geopolityczną w regionie, więc musimy być ostrożni w naszych działaniach.

Pobierz ArmA 2 Free (A2F)

Warface

warface logoWarface to gra stworzona przez firmę Crytek, studio odpowiedzialne za takie przeboje jak Crysis, czy Far Cry. Warface skupia się zupełnie na rozgrywce multiplayer i wprowadza dość innowacyjny tryb współpracy. Nasz sprzęt w grze wypożyczany, a za dodatkowe elementy musimy zapłacić. Firma Crytek próbuje swojego podejścia do modelu Free to Play.

Pobierz Warface

WarRock

WarRock to koreański FPS online, którego akcja rozgrywa się w gdzieś w środkowej Azji w czasie konfliktu z użyciem broni atomowej. Realizm rozgrywki, czy dźwięku nie jest tu najwyższy, ale nie przeszkadza to zupełnie graczom, wśród których gra jest bardzo popularna.

Pobierz WarRock

Urban Terror

Urban Terror to FPS online bazujący na silniku graficznym gry Quake 3 Arena. Grafika trąci już trochę myszką, ale przez to pozwala grać na naprawdę starym sprzęcie. Urban Terror skupia się na taktycznych aspektach walki w miejskiej dżungli, przypomina więc bardziej klasyczny Counter-Strike.

Pobierz Urban Terror

CrossFire

CrossFire wprowadza nas do świata niedalekiej przyszłości, w którym ze względu na terroryzm nastąpił rozwój firm zajmujących się działaniami “pokojowymi” na zlecenie. Wybieramy jedną z takich firm i stajemy się jej żołnierzem. Ten FPS Online posiada wiele trybów gry oraz rozbudowany system rang i awansów.

Pobierz CrossFire

Counter Strike Online

Counter Strike Online to próba przeniesienia starego dobrego Counter Strike’a do nowej rzeczywistości gier free to play. Czy próba udana? Zatwardziałych zwolenników starego CS-a raczej nie przekona, ale jeśli nie mamy uprzedzeń, warto wypróbować jakość Counter Strike online na własnym kompie i własnej skórze. Nowością jest na przykład tryb walki z zombie.

Pobierz Counter Strike Online

Które gry z tej listy znacie i lubicie, a które zamierzacie wypróbować?

Artykuł został zaktualizowany w dniu 07.11.2013

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji