The Sims 4: Jak instalować mody, które pozwolą na personalizację gry

The Sims 4: Jak instalować mody, które pozwolą na personalizację gry

Do atutów gry The Sims 4 należy zaliczyć możliwość rozszerzania jej funkcjonalności poprzez dodawanie modów. W poniższym artykule podpowiadamy jak w pięciu prostych krokach zainstalować mody.

Podobnie jak w poprzednich wersjach także The Sims 4 pozwala na szeroką modyfikację gry, poprzez dodawanie elementów stworzonych przez samych użytkowników. Instalacja dodatków jest prosta i  jeśli wykonamy ją poprawnie, nie ma możliwości uszkodzenia gry. Dlatego zachęcamy skorzystania z naszego poradnika i cieszenia się jeszcze lepszą rozgrywką w The Sims 4.

Zanim zaczniesz: Czego potrzebujesz?

Aby zainstalować mody do The Sims 4 nie potrzebujemy żadnych konkretnych programów, ale należy posiadać:

– Same pliki modów, które znajdziesz na przykład w serwisie modthesims. Aby ułatwić poszukiwanie sami znaleźliśmy 8 ciekawych przykładów, wartych instalacji, znajdziecie je TUTAJ.

– program do rozpakowania archiwów, czyli na przykład WinZip lub WinRar, które prawdopodobnie masz zainstalowane na komputerze.

1. Rozpakuj pobrane pliki

Przed przeniesieniem modów do odpowiedniego folderu należy je rozpakować z archiwum .zip lub .rar.

2. Wklej pliki .package do folderu Mods

Skopiuj pliki do folderu Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mods.

W folderze tym znajduje się plik resource.cfg. Nie usuwaj go, ponieważ to on umożliwia korzystanie z modów w grze. W razie czego jest on generowany automatycznie przy każdym kolejnym uruchomieniu gry The Sims 4.

3. Stwórz foldery dla różnych modów (opcjonalnie)

Jeśli chcesz mieć kontrolę nad modami polecamy organizowanie ich w folderach. Można je tworzyć na przykład według typu zawartości : budowle, meble, stroje, elementy stwórz sima lub bardziej konkretne – koszulki rockowe, kolory oczu, usuwanie pikseli itd.

4. Korzystaj z modów w grze

Teraz po zainstalowaniu plików .package można już korzystać w nich grze. Uruchom grę i ciesz się nimi. Ich zastosowanie może być różne. Część modyfikuje opcję gry, część dodaje przedmioty, a inne to tylko drobne kosmetyczne zmiany. O tym co dany mod robi dowiesz się ze strony z której go pobrałeś.

5. Usuwaj Mody kiedy chcesz

Jeśli masz dość danego modu, albo sprawia on problemy w grze, po prostu go usuń. Należy zamknąć grę, przejść do folderu mods i ręcznie usunąć moda. Możemy usuwać pojedyncze pliki lub całe foldery.

Eksperymentuj i ciesz się grą

Mody dodają The Sims 4 atrakcyjności. To dodatkowe elementy, a często także zupełnie nowe funkcje.

Nie bój się ich używać i eksperymentować z nimi. Należy pamiętać, że jeśli coś nie działa poprawnie, to należy go usunąć i wszystko wróci do normy. Dlatego też polecamy korzystać z folderów, aby zachować porządek. Udanej zabawy z Simami.

Powiązane artykuły:

The Sims 4: 8 najlepszych modów uatrakcyjniających grę

The Sims 4: poznaj niezwykłe miejsce, które skrywa Oaza Zdrój

The Sims 4: odkryj sekretne miejsce w Wierzbowej Zatoczce

Zdjęcie pochodzi z Mod the Sims.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji