The Sims 4: jak dostać się na szczyt kariery i zarabiać duże pieniądze

The Sims 4: jak dostać się na szczyt kariery i zarabiać duże pieniądze

W dzisiejszym artykule pomożemy ci piąć się po szczeblach kariery w The Sims 4.

Wspinanie się na wyżyny kariery w The Sims 4 to czasochłonne i wymagające wysiłku zadanie. Jednak gra skrywa pewne sposoby na to, aby błyskawicznie stać się szefem i zostać najbogatszym Simem w okolicy.

Znajdź zawód odpowiadający upodobaniom Sima

W The Sims 4 twoja postać może zacząć szukać pracy przez Internet, swój telefon komórkowy lub za pomocą opcji Praca. W każdej chwili możesz wybrać zawód Sima spośród 8 dostępnych profesji: astronauta, artysta, pisarz, przestępca, tajny agent, technologiczny guru, kucharz lub pracownik w branży rozrywkowej.

Każdy z tych zawodów jest związany z konkretnymi umiejętnościami, dlatego najlepiej jest dobrać profesję odpowiednio do osobowości Sima.

Oto lista cech osobowościowych, które sprzyjają konkretnym profesjom. To nie znaczy oczywiście, że postacie posiadające inne charaktery nie mają szansy odnieść sukcesu w danym zawodzie.

Astronauta: Aktywny, Geniusz.

Artysta: Miłośnik sztuki, Kreatywny.

Pisarz: Kreatywny, Mól książkowy.

Przestępca: Zły, Aktywny.

Tajny agent : Komputerowiec, Aktywny.

Branża rozrywkowa: Poczucie humoru, Miłośnik muzyki.

Kucharz: Smakosz.

Technologiczny guru: Komputerowiec, Geniusz.

Także cechy Perfekcjonista oraz Ambitny będą pożądane, jeśli chodzi o rozwój zawodowy.

Wyprzedź wymagania w pracy

W każdym zawodzie przychodzi taki moment, kiedy upragniony awans zależny jest od zwiększenia swoich umiejętności. Idź o krok naprzód i rozwiń umiejętności związane z twoją profesją, zanim gra zacznie tego od ciebie wymagać.

Oto cechy, które należy rozwijać:

Astronauta: Sprawny fizycznie, Charyzmatyczny i Logiczny.

Artysta: Artysta i Charyzmatyczny.

Pisarz: Pisanie i Charyzma.

Przestępca: Komputerowiec, Charyzma, Zły i Sprawny fizycznie.

Tajny agent: Komputerowiec, Sprawny fizycznie i Charyzma.

Branża rozrywkowa: Poczucie humoru, Pianino, Skrzypce i Gitara (Miłośnik muzyki).

Kucharz: Gotowanie, Smakosz, Koktajle.

Technologiczny guru: Gry komputerowe i Komputerowiec.

Warto podkreślić, że po 5 poziomie wszystkie zawody są podzielone na dwie branże, dlatego też w niektórych przypadkach musisz zwiększyć więcej umiejętności niż w innych.

Potrzebujesz pomocy w rozwinięciu swoich umiejętności? Tutaj znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Dbaj o przyjaciół

Na ścieżce rozwoju niektórych profesji może pojawić się potrzeba posiadania wielu znajomych. Dlatego od samego początku warto zabiegać o jak największą liczbę przyjacielskich stosunków ze swoimi sąsiadami.

To obejmuje zapraszanie do siebie znajomych, którzy właśnie przechodzą obok twojego domu, czy odwiedzanie ich posesji. Teraz interakcje z innymi Simami nie są takie trudne, gdyż możesz z nimi rozmawiać, sącząc drinka w barze czy słuchając muzyki. Nawet się nie spostrzeżesz, kiedy znacznie poprawisz swoje relacje interpersonalne.

W pracy daj z siebie wszystko

Oprócz spełniania wymagań potrzebnych do osiągnięcia awansu, musisz skupić się również na efektywnym wykonywaniu swoich obowiązków na co dzień, aby zapełnić pasek wydajności pracy.

Żeby to zrobić, kliknij ikonkę z dwiema postaciami przedstawiającą pracujące Simy. Znajdziesz tutaj wiele różnych opcji w tym takie, które pozwolą ci poprawić swoją pracę – na przykład „Pracuj ciężko” (Work hard).

Chcesz więcej? znajdź dodatkowy zarobek

Jak dotąd pisałam o tym, jak zwiększyć wydajność Sima w pracy. Ale w The Sims 4 lepsze miejsce pracy to nie jedyny sposób na zadowalający dochód. Możesz również podjąć się dodatkowego zajęcia w domu.

To proste! Wykonuj pewne czynności w domu, które nie tylko wpływają na rozwinięcie twoich zdolności, ale również generują dodatkowy przychód.

Oto kilka przykładów, jak dodatkowo zarobić:

– Grać na instrumentach za napiwki.

– Robić stand-upy za napiwki.

– Malować i sprzedawać obrazy.

– Sprzedawać muzyczne kompozycje.

– Na komputerze: pisać powieści, artykuły i inne prace.

– Na komputerze: włamywać się do baz danych.

– Jeśli posiadasz wystarczający poziom, możesz kraść portfele innych Simów podczas interakcji.

Warto podkreślić, że wymienione tutaj sposoby na dodatkowy zarobek wiążą się z cechami osobowościowymi Sima, a nie jego zawodem. Dlatego też, nawet jeśli twoja postać jest kucharzem, jeżeli posiada wysoki poziom malowania, to może zarobić dodatkowe pieniądze, sprzedając obrazy, które tworzy w formie hobby.

Ostatni sekret: plan B

Dzięki wymienionym wskazówkom bez trudu uda ci się wspiąć na szczyt kariery w The Sims 4. Dzięki awansom, za którymi idą dodatkowe bonusy, twój Sim zacznie zarabiać naprawdę świetne pieniądze. Ale jeśli chcesz zdobyć je w jeszcze prostszy sposób – przedstawiam plan B.

The Sims 4 zawiera triki, które dodadzą ci dużych pieniędzy bez żadnego wysiłku. Wciśnij kombinację klawiszy CTRL+SHIFT+C. Następnie wpisz tekst motherlode i wciśnij Enter. W ten sposób błyskawicznie otrzymasz 50.000 simoleonów. Jeśli nie potrzebujesz aż tylu pieniędzy, możesz również wprowadzić komendy kaching i rosebud, które każdorazowo po ich zastosowaniu dostarczą ci 1.000 simoleonów.

Korzystanie z tego systemu nie jest tak ekscytujące jak zarabianie pieniędzy, ale jest przydatny, jeśli tryb budowania jest twoim ulubionym elementem rozgrywki w The Sims 4.

Zobacz także:

The Sims 4: jak szybko poprawić umiejętności Simow

Powrót do najlepszej symulacji życia

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji