Reklama

Artykuł

The Simpsons: Tapped Out – 7 wskazówek, które pomogą ci szybciej wybudować miasto

Maria Baeta

Opublikowany

Zostań gospodarzem kultowego miasteczka Springfield i poznaj nasze metody, dzięki którym rozbudujesz je szybciej i taniej!

The Simpsons: Tapped Out (znane również jako The Simpsons: Springfield) to gra na Androida i iOS-a, w której odbudowujesz Springfield – miasto doskonale znane z animowanego serialu. Gra rozpoczyna się w stylu klasycznych Simpsonów – w domu Homera, z którego szybko przemieszczamy się na miasto, oglądając wszystkie znane z kreskówki budynki i postacie.

The Simpsons: Tapped Out – 7 wskazówek, które pomogą ci szybciej wybudować miasto

W miarę postępów w grze odblokowujesz kolejne budynki i postacie. A co, jeśli Ci powiem, że z naszymi wskazówkami możesz osiągnąć to znacznie szybciej? Zachęcam do lektury niniejszego artykułu, w którym prezentuję przepis na sukces.

Ostrożnie wybieraj zadania

Podstawowym sposobem na zarabianie pieniędzy w grze jest wykonywanie zadań przez postacie. Każda z nich ma ich kilka do wyboru, a im dłużej ono trwa, tym więcej pieniędzy otrzymujesz. Ja za swej strony polecam następującą taktykę. Kiedy grasz, zlecaj postaciom krótkie zadania trwające kilka minut. Kiedy zaś masz zamiar wyłączyć grę, skieruj ich do zadań trwających po kilka godzin. Następnym razem, kiedy włączysz grę, zadania będą ukończone, a ty zainkasujesz zarobione pieniądze.

Dodawaj obiekty dekoracyjne

Obiekty dekoracyjne jak drzewa i inne elementy krajobrazu nie dają pieniędzy, ale zwiększają zdobywane doświadczenie. W związku z tym zainwestuj w nie, stawiając je w całym Springfield, aby szybciej rosło twoje doświadczenie i żeby zdobywać lepsze nagrody.

Jednym z obiektów, dzięki któremu zdobędziesz lepsze nagrody, jest billboard Springfield. Zainwestuj w niego, kiedy tylko możesz, a dzięki temu znacznie ulepszysz przedmioty zdobywane dzięki budynkom i postaciom.

Inwestuj w różne typy budynków

Innych sposobów na zarobienie w grze pieniędzy dostarczają budynki. Aby jednak uzyskać najlepsze rezultaty, potrzebujesz różnych typów nieruchomości.

Na przykład posiadanie komercyjnych budynków, takich jak Kwik-E-Mart czy Krusty Burger generuje większe wpływy, ale potrzeba znacznie więcej czasu, aby ich budowa zaczęła się opłacać.

Dla kontrastu zwykłe domy generują znacznie mniej pieniędzy, jednak możesz je pobierać każdego dnia po kilka razy. Ponadto odblokowują one zadania. Na przykład Lisa może pracować jako opiekunka do dzieci u Flandersa.

Zastanów się więc dokładnie, jakim typem gracza jesteś (czy masz dużo czasu na grę w ciągu dnia, czy tylko zasiadasz do niej w wolnej chwili może raz dziennie) i czy lepiej w Twoim przypadku budować domy prywatne, czy budynki użyteczności publicznej.

Szybko zbieraj wszystkie nagrody

Jeśli masz duże miasto, zobacz, jak zebrać wszystkie nagrody na raz. Zbieranie ich jedna po drugiej jest niewygodne, ale jest sposób, by zrobić to szybciej. Dotknij je (na przykład znak dolara czy kasy), aby wypadły wszystkie pieniądze oraz XP, i poczekaj kilka sekund. Zostaną automatycznie dodane do ekwipunku.

Korzystaj z Conform-o-metra

Conform-o-meter aktywujesz, dotykając gwiazdek po lewej stronie u dołu ekranu. Warto regularnie do niego zaglądać, aby dowiedzieć się, co możesz ulepszyć w swoim Springfield. W moim przypadku okazało się, że brakuje w moim mieście posłuszeństwa (Obediance), dlatego muszę wybudować więcej publicznych budynków.

Zadowolenie mieszkańców Springfield przekłada się na większą ilość pieniędzy i doświadczenia, dlatego pamiętaj, aby konsultować rozwój swojego małego imperium z przydatną opcją Conform-o-metra.

Bierz udział w loterii Itchy i Scratchy

W Kwik-E-Markt możesz kupić bilety na loterię Itchy i Scratchy. Co prawda nie są one tanie, gdyż kosztują 250$, jednak wygrana jest niemal gwarantowana. Nie wahaj się więc brać udziału w loterii każdego dnia, gdyż może to z łatwością zwiększyć Twoje przychody nawet do 10 000$!

Odwiedzaj przyjaciół

Wybierz opcję odwiedzania swoich przyjaciół raz dziennie (to przycisk ukazujący Barta i Milhouse’a). Odwiedzanie miast twoich znajomych przysporzy ci zarówno pieniędzy, jak i punktów doświadczenia, a także zwiększy wartość miernika przyjaźni, za co również otrzymasz nagrody.

Aby dodać przyjaciół do gry, należy w widoku sąsiedztwa wcisnąć przycisk z Bartem i Milhouse’em. Pojawi się menu, przez które możesz dodawać swoich znajomych z Facebooka i EA Origin. Możesz również dodawać ich ręcznie, jeśli znasz ich loginy.

Zostań królem Springfield

Te wskazówki pomogą Ci uczynić ze Springfield prawdziwe imperium. W trakcie gry odblokujesz budynki, postaci i specjalne aktywności, które pomogą Ci zarobić więcej pieniędzy przy mniejszym nakładzie pracy!

Pobierz The Simpsons: Springfield na AndroidaiOS-a.

Zobacz także:

Również może Cię zainteresować