Sztuczki Windows – zablokuj dostęp do wybranych stron internetowych dzięki plikowi hosts

Sztuczki Windows – zablokuj dostęp do wybranych stron internetowych dzięki plikowi hosts

W tym artykule dowiesz się, jak zablokować (lub przekierować) dostęp do dowolnej strony internetowej bez konieczności pobierania jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania.

Blokowanie dostępu komputera do wybranych domen internetowych jest bardzo przydatne z wielu powodów. Pozwoli to uniknąć irytujących aktualizacji oprogramowania i przekierowań na strony z reklamami. Możesz też użyć tej sztuczki do spłatania psikusa innemu użytkownikowi Twojego komputera.

Jak zablokować stronę internetową?

Aby zablokować lub przekierować ruch do danej strony internetowej musimy zmienić plik HOSTS. Należy on do systemu operacyjnego, który przechowuje w nim mapowanie pomiędzy adresami IP i domenami. To rodzaj książki telefonicznej, gdzie każdej domenie (np., facebook.com, softonic.com, wikipedia.org, itp.) przypisany jest adres IP (255.255.255.0 lub podobny). Poniższy poradnik wyjaśni, jak wykorzystać ten plik do naszych celów.

1. Otwórz Notatnik w trybie administratora.

2. Otwórz plik HOSTS.

3. Dodaj swój lokalny adres IP, a po nim adres domeny internetowej, do której ruch chcesz zablokować. Zapisz zmiany.

4. Sprawdź w przeglądarce.

Jak przekierować ruch do strony internetowej?

Wykonaj powyższe kroki, ale w trzecim kroku zamiast wpisywać adres IP lokalnego urządzenia, wprowadź adres IP domeny, na którą chcesz przekierowywać przeglądarkę.

Aby poznać adres IP domeny internetowej, napisz w wierszu poleceń słowo ping i nazwę domeny, a następnie i naciśnij klawisz Enter.

A Ty, do jakich stron chciałbyś zablokować dostęp?

Więcej sztuczek Windows:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji