Reklama

Tips & Tricks

Sztuczki Windows – Jak zminimalizować wszystkie nieaktywne okna za pomocą jednego ruchu myszką?

Baptiste Brassart

Opublikowany

System operacyjny Windows ma wiele bardzo praktycznych funkcji, które pozostają w ukryciu i przez to są nieznane większości użytkowników. Dziś wyjaśnimy, jak zminimalizować nieaktywne okna dzięki ​​funkcji Aero Shake.

Zbyt wiele okienek na ekranie? Nie możesz skupić się na stronie internetowej? Oto mały trik, który powinien znacznie uprościć Twoje życie.

Sztuczki Windows – Jak zminimalizować wszystkie nieaktywne okna za pomocą jednego ruchu myszką?

Funkcja Aero Shake pozwoli zminimalizować wszystkie okna na ekranie za pomocą jednego ruchu myszy. To świetny sposób, aby skupić się na aktywnym oknie.

Na przykład: chcesz w spokoju surfować po sieci, ale masz też otwartych 10 okienek. Nie panikuj: kliknij i przytrzymaj górny pasek przeglądarki lewym klawiszem myszki. Wciąż trzymając pasek, szybko przesuń myszką od lewej do prawej lub w górę i w dół. Właśnie zrobiłeś Areo Shake!

Jak widać poniżej, dzięki funkcji Aero Shake, wszystkie inne okna zostały zminimalizowane, a na głównym planie pozostał jedynie Internet Explorer.

Aero Shake

Dla większej wygody, przejdź do trybu pełnoekranowego.

Zrób Areo Shake ponownie, a zminimalizowane aplikacje znowu pojawią się na ekranie. Pamiętajcie, że ta sztuczka działa z dowolną aplikacją.

Ta praktycznie nieznana funkcja pojawiła się już w Windows 7. Doskonale działa on też w Windows 8 i Windows 8.1.

Wiedzieliście wcześniej o Aero Shake?

Przeczytaj też:

Autorem oryginalnego artykułu jest Baptiste Brassart.

Również może Cię zainteresować