Sztuczki Windows: Jak wyłączyć OneDrive’a w systemie Windows 8.1?

Sztuczki Windows: Jak wyłączyć OneDrive’a w systemie Windows 8.1?

Standardowo w Windowsie 8 znajdziemy OneDrive’a (kiedyś SkyDrive) jako integralną część systemu. Nawet jeśli preferujemy Dropboxa czy Dysk Google, to zmuszani jesteśmy niejako do korzystania właśnie z tej chmury. Dzięki ukrytym ustawieniom możemy jednak trwale wyłączyć OneDrive’a. Będzie to ciekawa opcja dla użytkowników preferujących inne usługi, ponieważ OneDrive jest domyślnie ustawioną aplikacją dla wielu programów. Kiedy zdecydujemy się na inną chmurę, usługa OneDrive musi zostać całkowicie wyłączona.

1. Uruchom Group Policy Editor

Wpisz na ekranie startowym w polu wyszukiwania gpedit i kliknij przycisk Wyszukaj. Otworzy się specjalne narzędzie Group Policy Editor.

2. Otwórz opcje OneDrive

W panelu po lewej stronie wybieramy Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > OneDrive. Następnie po prawej stronie musimy dwukrotnie kliknąć pozycję Prevent the usage of OneDrive for file storage.

3. Wyłącz OneDrive’a

Otworzy się specjalne okienko, w którym musimy wyłączyć OneDrive’a. Aby to zrobić, zaznaczamy Disabled po lewej stronie. Następnie klikamy OK lub Apply. Od tego momentu nasz OneDrive jest wyłączony. OneDrive nie pojawi się nam już wtedy ani w Eksploratorze Windows, ani w zasobniku systemowym jako zminimalizowana ikonka w pasku zadań. Jeśli będziemy chcieli na nowo aktywować OneDrive’a, wystarczy wykonać powyższą procedurą, zaznaczając Enabled w ostatnim okienku.

Zobacz także:

Sztuczki Windows: jak wyłączyć Charms-Bar w Windowsie 8.1

Sztuczki Windows: otwieranie plików online bezpośrednio z sieci

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji