Sztuczki Windows: Jak uruchomić starsze programy w systemie Windows 8?

Sztuczki Windows: Jak uruchomić starsze programy w systemie Windows 8?

Podczas przechodzenia z Windowsa XP czy Windowsa Vista na najnowszego Windowsa 8, niektóre starsze programy, których do tej pory używaliśmy, mogą nie chcieć się uruchomić. Warto sprawdzić nasze porady, aby znaleźć sposób na przywrócenie działania wartościowego oprogramowania.

Gruntowne zmiany, jakie nastąpiły w kodzie systemu Windows, widać szczególnie, kiedy zestawimy Windows XP z Windowsem 8. Systemy dzieli tak wiele, że bardzo dużo programów pisanych jedynie pod Windowsa XP nie zadziała w najnowszej odsłonie systemu Microsoftu. Niestety, bardzo często dowiemy się tego dopiero po instalacji programu, przy próbie jego uruchomienia.

Jeśli przytrafi nam się taka niezgodność oprogramowania możemy skorzystać z Trybu zgodności w Windows 7 i Windows 8.

Tryb zgodności z Windows

Kiedy pojawią się problemy z kompatybilnością oprogramowania, warto spróbować trybu zgodności ze starszą wersją Windowsa.

1. Otwórz Właściwości

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę programu, który chcesz uruchomić, a następnie wybierz pozycję Właściwości.

2.  Włącz tryb zgodności

Przejdź do karty Zgodność i zaznacz Uruchom ten program w trybie zgodności z:

3. Wybierz odpowiedni tryb zgodności

W tym miejscu należy wybrać system, na którym dany program był uruchamiany do tej pory. Jeśli nadal nie działa, możesz spróbować jeszcze wcześniejszej wersji Windows. Na końcu zatwierdź ustawienia, klikając przycisk OK.

W tym momencie nasz stary program powinien się włączyć bez problemów na Windowsie 8.

Jeśli jednak to nie zadziała, warto spróbować alternatywnego rozwiązania. W takim wypadkach można skorzystać z bardziej zaawansowanego rozwiązania i spróbować skorzystać z wirtualnej maszyny, czyli programu, który symuluje kompletny obraz systemu Windows XP wraz z twardym dyskiem, procesorem, pamięcią RAM, kartą graficzną i innymi podzespołami.

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji