Reklama

Sztuczki Windows: jak przygotować pokaz slajdów na ekranie blokady w Windowsie 8.1

Sztuczki Windows: jak przygotować pokaz slajdów na ekranie blokady w Windowsie 8.1

Od czasu Windowsa 8.1 możesz podrasować swój ekran blokady za pomocą pokazu zdjęć. Funkcje tę bardzo łatwo aktywować, dzięki czemu możesz uświetnić swój monitor ciekawymi zdjęciami i umilić sobie przerwy w pracy.

Funkcja ta była niedostępna w Windowsie 8 i została dodana wraz z aktualizacją Windows 8.1. Aby z niej skorzystać, musisz aktywować ją w ustawieniach oraz wybrać zdjęcia, które chcesz oglądać na pokazie slajdów.

1. Otwórz panel ustawień

Otwórz pasek Charms-Bar i kliknij ikonę koła zębatego.windows 8.1 - otwieranie charms-bar

2. Otwórz ustawienia komputera

Wybierz znajdującą się na samym dole opcję Zmień ustawienia komputera. Otworzy to nowe, przyjazne gestom dotykowym, menu ustawień Windows 8.

windows 8.1 zmień ustawienia komputera

3. Aktywuj pokaz slajdów na ekranie blokady

Kliknij Komputer i urządzenia.

windows 8.1 komputer i urządzeniaOtwórz menu Ekran blokady i aktywuj odtwarzanie pokazu slajdów na ekranie blokady. Możesz tutaj wybrać swoje ulubione zdjęcia, które zostaną użyte.

Jest tutaj kilka użytecznych opcji. Możesz na przykład wykluczyć obrazy, które nie są dobrze dopasowane do ekranu, całkowicie wyłączyć funkcję oszczędzania energii przez monitor lub włączyć ją po określonym czasie odtwarzania pokazu slajdów.

windows 8.1 Ekran blokady
Osobiście często robię taki pokaz slajdów, używając zdjęć z wakacji. Podczas przerw w pracy funduję sobie w ten sposób zastrzyk dobrego nastroju i motywację do dalszych działań.

Zobacz także:

Wygodne czytanie w Internet Explorerze

Sztuczki Windows: jak wyłączyć ekran dotykowy w systemie Windows

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama