Reklama

Artykuł

Szafa pod kontrolą: uporządkuj swoje ciuchy, zadbaj o stylizację i poznaj najlepsze aplikacje modowe

Maria Baeta

Opublikowany

W ostatnim czasie moja stylizacja stała się mniej chaotyczna, a wszystko to dzięki dedykowanym aplikacjom. Jeśli chcecie się modnie ubierać, ale nie wiecie jak to zrobić, to przeczytajcie nasz poradnik – nie tylko dla geeków.

Może pamiętacie film “Słodkie Zmartwienia” z lat 90-tych? Jedna z bohaterek tej komedii dla nastolatek wykorzystywała komputer do doboru ubrań. Teraz dokładnie to samo możecie zrobić wy, korzystając z smartfona lub laptopa.

Szafa pod kontrolą: uporządkuj swoje ciuchy, zadbaj o stylizację i poznaj najlepsze aplikacje modowe

Wirtualna szafa z filmu Słodkie Zmartwienia

Dla mnie ta scena była wtedy marzeniem, ponieważ miałam pełną szafę ciuchów i każdego poranka musiałam myśleć o tym, w co się ubrać. To były jednak lata 90-te: komputery i specjalistyczne programy modowe były drogie, a także fotografia cyfrowa była jeszcze czymś w rodzaju science fiction. Na szczęście czasy się zmieniły i dziś za pomocą smartfonów, aplikacji oraz darmowych stron internetowych, możemy posiadać własną wirtualną szafę i przy tym świetnie się bawić.

W ostatnich dniach próbowałam wielu różnych aplikacji, które są idealne dla każdej fanki mody. O to najlepsze z nich:

Zorganizuj szafę

Wymówka „Nie mam w co się ubrać” była dobra kiedyś. Teraz, w dobie smartfonów i tabletów, jest słaba. Dzięki wbudowanym aparatom możemy z łatwością skategoryzować wszystkie ubrania i mieć je pod kontrolą.

Sama przyznaje, że mam dużo ubrań butów i akcesoriów – niektórzy nawet twierdzą, że jest tego zbyt wiele. Ciężko wręcz to wszystko wyjąć i pofotografować, pewnego dnia jednak zaczęłam to robić. Teraz robię zdjęcia wszystkiego co kupiłam, Istnieje wiele aplikacji na smatfony, która pomaga w tym zadaniu. Jedną z najciekawszych jest Stylicious dla AndroidiOS.

Z Stylicious wszystkie wasze ubrania zawsze będą pod ręką

Używając Stylicious mogę dodawać każde ubranie do odpowiedniej kategorii wskazując jego rodzaj, styl, porę roku, okazje itd. Co ważne, można dodawać słowa kluczowe tak, aby przyspieszyć wyszukiwanie w naszej wirtualnej szafie. To może wydawać się proste, ale słów kluczowych nie znajdziemy w takiej aplikacji jak Dress App (Android oraz iOS), dlatego szybko ją wykluczyłam z dalszych rozważań.

Zmiksuj to!

Inwentaryzacja w szafie zrobiona, czas coś na siebie założyć. Dzięki Stylicious i Dress App wiecie już, co możecie znaleźć w swojej szafie. Teraz możecie tworzyć własne kombinacje strojów tak, aby jeszcze bardziej przyśpieszyć wybór odpowiedniej stylizacji na wieczór, do pracy, czy na uczelnię.

W poszukiwaniu stylzacji na każdą okazję

Poszukaj inspiracji…

Jesteś znudzona ubraniami i nie masz pomysłu jak się ubrać – potrzebujesz inspiracji. Na szczęście istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci w odnalezieniu atrakcyjnej stylizacji. Dla mnie jedną z najciekawszych jest Pose (AndroidiOSWeb).To sieć społecznościowa, która skupia się na dzieleniu swoim wyglądem. Możesz przeglądać tam swoje ulubione gwiazdy mody, jak i zupełnie anonimowych ludzi. W ten sposób z pewnością znajdziesz ciekawą stylizację.

Pose postrzegana jest jako aplikacja dla trend-setterów

Jeśli wyłącznie szukacie podpowiedzi, co do modowych inspiracji, to warto sprawdzić Pintrest (android, iOS, web). Znajdziecie tam mnóstwo zdjęć, ale trudno wyszukać wartościowe ubrania pośród zdjęć setek fotografii ciastek i kociaków. Są inne podobne aplikacje skupiające się wyłącznie na odzieży i akcesoriach.

Wśród nich jest Clothia (iOS) z interfejsem podobnym do Pintrest, ale oferująca kolaż z różnych ubrań. Podobnie jak w przypadku  aplikacji do organizowania szafy, te zdjęcia ubrań też można importować.

Clothia, to modowy Pinterest

Podobną funkcjonalność oferuje również Polyvore dostępny na iOS oraz poprzez przeglądarkę. Bogata baza zapewnia mnóstwo ciekawych kreacji od amatorów, jaki  kreatorów mody.

Polyvore powinien znać każdy miłośnik mody

… lub stań się inspiracją

A jeśli czujecie się odważne by podzielić się własnymi strojami, to możecie przejść na drugą stronę i być inspiracją dla innych. Pokażcie się i pochwalcie całemu światu. Jest wiele aplikacji, które pozwalają na podzielenie się swoją radosną stylizacją.

Cloth dla iOS to serwis o bardzo estetycznym wyglądzie. Jej funkcjonalność przypomina nieco Foursquare, za nasze stylizacje zdobywamy odpowiednie punkty i osiągnięcia. Kolejną różnicą jest to, że nie ma tutaj znajomych. Aplikacja raczej przeznaczona do użytku osobistego. Posiada jednak liczne opcje udostępniania zdjęć na portalach społecznościowych.

Cloth masz pełną kontrolę nad swoją stylizacją

Zawsze też możecie podzielić się swoimi strojami w popularnej aplikacji Instagram dostępnej na wszystkie trzy najpopularniejsze platformy AndroidiOSWindows Phone. Jest on pełen mody i pozwala pokazać światu nasz dobry gust.

Możecie używać swojego konta instagram aby dzielić się swoimi codziennymi strojami. Aby nie zabierało wam to dużo czasu możecie wykonywać je w lustrze.  W tej sieci społecznościowej nikomu takie zdjęcia nie będą przeszkadzać. Najważniejsze w podzieleniu się waszą stylizacją jest odpowiednie jej otagowanie. Nie zapomnicie o użyci takich hastagów jak #outfitoftheday #ootd czy #stylizacjadnia. Najlepiej korzystć z tagów w języku angielskim, aby zwiększyć zasięg swoich zdjęć.

Instagramowe selfies też mogą okazać się przydatne!

Odśwież swoją garderobę!

Jeśli pomimo tych porad uważacie, że wasza szafa jest pusta, to znaczy, że czas na zakupy! Mimo, że istnieją miliony sklepów internetowych, wirtualny shopping robi się łatwiejszy, gdy używasz aplikacji na smartfonie lub tablecie. Jednym z pionierów jest ShopStyle (iOSWeb). Aplikacja posiada setki opcji wyszukiwania, a w dodatku oferuje zakupy na każdą kieszeń. Co prawda niektóre towary mogą nie być dostępne dla danego kraju, ale zdarza się tak coraz rzadziej.ShopStyle zaspokoi wszystkie gusta

ShopStyle to jednak nie jedyna aplikacja pomagająca robić zakupy według naszych kryteriów i oferująca obszerny katalog. Jeśli poszukujecie butów to warto skorzystać z Similify na iOS. Możecie nawet zrobić zdjęcie butów, które widzicie w sklepie, a Similify wyszuka gdzie znajdziecie je najtaniej. Ponadto aplikacja będzie informować o spadku cen lub promocjach w innych sklepach! Czego chcieć więcej?

Similify świetne miejsce dla wszystkich miłośniczek butów

Podsumowując

Teraz jesteś gotowa, aby wykorzystać w pełni swoją szafę i olśnić wszystkich swoim wyglądem. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze aplikacje o których mówiłam:

Która z tych aplikacji należy do waszych ulubionych?

Również może Cię zainteresować