Reklama

Artykuł

Symulator rozbrajania bomb – Radical Squad: Explosive Locomotive

Gosia Mikowska

Opublikowany

W ostatnim czasie natknęłam się na niezwykle ciekawą grę logiczną Radical Squad: Explosive Locomotive. Jej pomysł przypomina mi trochę stare amerykańskie filmy akcji. Chodzi o to, żeby skutecznie rozbroić bombę przed upływem określonego czasu. Zegar odlicza ostatnie sekundy, ręce się trzęsą, no i nie wiadomo, który kabelek przeciąć – zielony czy czerwony?

symulator-rozbrajania-bombOto pociąg, a w nim pięć ładunków wybuchowych

Symulator rozbrajania bomb – Radical Squad: Explosive Locomotive

Grafika może nie jest najlepsza, ale…

Pomysł na grę moim zdaniem świetny. Chociaż wielu osobom na pewno nie spodoba się bardzo oszczędna forma graficzna. Zdecydowanie umieszcza ona Radical Squad w kategorii gier indie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to autorski pomysł wykonany przez jednego dewelopera, który spędził nad tym projektem 6 miesięcy.

Tak więc Radical Squad wygląda dosyć topornie, ale jeśli lubicie przecierać nowe szlaki i odkrywać oryginalne formy rozrywki, to znaleźliście idealną propozycję. Tym bardziej, że gra jest naprawdę trudna i wymaga główkowania oraz sporej cierpliwości.

Pociąg z wybuchowymi ładunkami

Gra zaczyna się na dachu rozpędzonego pociągu. Tam przechodzisz krótki tutorial na temat tego, jak poruszać się w grze. Na początku do dyspozycji masz 4 przedmioty – własne wyspecjalizowane dłonie, śrubokręt, kombinerki i palnik. Lupą przybliżasz widok, a prawym klawiszem myszki kręcisz kamerą. To wszystko.

Ty myślisz, a zegar bezlitośnie odlicza

Twoim pierwsze majsterkowe zadanie to dostanie się do wnętrza pociągu przez właz przy użyciu palnika. Jest to w miarę proste, potem będzie coraz mniej intuicyjnie. Kiedy już jesteś w pociągu, znajdujesz informację, że w pojeździe znajduje się pięć ładunków do rozbrojenia. Masz na to równe pięć godzin.

Akcja gry nie jest linearna, to znaczy nie zaliczasz jednego rozbrojenia za drugim. Poszczególne ładunki, do których masz dostęp, znajdują się w różnych częściach pociągu, jak również możesz eksplorować cały wagon. Znajdziesz w nim różne przedmioty, które dodatkowo przydadzą ci się do rozwiązania całej zagadki.

gra-logicznaTaka oto niewinna walizeczka z bombą w środku

Wyzwanie dla lubiących główkować

Gra dostępna jest za darmo na systemy Windows, Mac i Linux. Niestety Jonny Pickton, producent Radical Squad, na razie porzucił projekt, w związku z czym nie możemy liczyć na przekształcenie tego tytułu w superprodukcję. Poza tym w grze mogą występować błędy i nie będzie do kogo zwrócić się z pretensjami. Polecam jednak ten tytuł wszystkim lubiącym ambitną rozrywkę poza głównymi nurtami.

Pobierz grę Radical Squad: Explosive Locomotive

Zobacz także:

Jak pożyczyć grę na Steam?

Najdziwniejsze symulatory

Również może Cię zainteresować