Reklama

Nowiny

Premiery stycznia: najlepsze dopiero przed nami

Maria Baeta

Opublikowany

Styczeń 2014 nie będzie obfitował w wielkie premiery. Może to i lepiej, w końcu damy odpocząć po świętach naszemu portfelowi. Nie oznacza  to jednak, że na półkach zabraknie ciekawych premier. Fani mangi oraz Fineasza i Ferba nie będą zawiedzeni.

Końcówka 2013 roku obfitowała w mocne premiery na czele z GTA V i debiutem konsol nowej generacji. Początek roku 2014 będzie skromniejszy, ale później wielkich tytułów nie zabraknie. Zobaczcie sami co nas czeka w styczniu.

Premiery stycznia: najlepsze dopiero przed nami

The Banner Saga: Chapter 1 – PC (14.01)

Chapter 1 to początek nowej serii w ramach The Banner Saga. Gra została opracowana przez niezależną spółkę Stoic, utworzoną przez byłych pracowników BioWare, studia odpowiadającego m.in. za Mass EffectGra jest darmowa, dzięki wsparciu ze strony użytkowników croudfundingowego serwisu Kickstarter.

The Banner Saga: Chapter 1 będzie oferować grę w kampanii dla jednego gracza. Kolejne dwa rozdziały gry dla pojedynczego gracza mają pojawić się w przeciągu miesiąca. Natomiast tryb mulitplayer pojawi się później, za sprawą gry The Banner Saga: Factions.

Assassin’s Creed Liberation HD – PC, Xbox 360, PS3 (15.01)

Liberation to gra osadzona w świecie Assasin’s Creed, która do tej pory wydana została wyłącznie na konsolę PS Vita. Teraz Ubisoft postanowił wydać grę w wersji na konsole i komputery PC. Poprawiono grafikę, stąd też dopisek HD w nazwie.

Assasin’s Creed Liberation HD jest o tyle ciekawa, że głównym bohaterem jest kobieta. To Aveline, córka wolnego, czarnego mężczyzny i białej kobiety. Przed nią nie lada wyzwanie jakim jest niesienie wolności niewolnikom oraz działanie w roli asasyna.

Phineas and Ferb: Quest for Cool Stuff – Wii, Wii U, Xbox 360 (18.01)

Dwaj popularni bohaterowie kreskówek Disneya powracają na konsole. Tym razem czeka na nich przygoda w Muzem. W tym czasie Pepe Pan Dziobak próbuje po raz kolej powstrzymać Doktora Dundersztyca. Te dwie historie tworzą odrębne gry a ich dopełnieniem jest możliwość tworzenia przeróżnych pojazdów.

Dragon Ball Z: Battle of Z – PS3, Xbox 360 (24.01)

Dragon Ball Z po premierze pełnometrażowego filmu animowanego Battle of Gods znów jest popularny. Dlatego Namco Bandi postanowiło wydać grę, na którą fani Goku czekali od lat. W systemie walk będą mogły uczestniczyć nawet 4 osoby po każdej ze stron. Czy to wystarczy, aby gra odniosła sukces?  Miejmy nadzieje, że tak, choć zabrakło trybu fabularnego.

Naruto Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst – PS3, Xbox 360 (31.01)

Innym bohaterem mangi, który powraca jest Naruto. Gra Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst pojawiła się w październiku 2013 na PC, w styczniu będzie dostępna w wersji na konsole. To rozszerzona  o wszystkie pakiety DLC wersja gry, która debiutowała w marcu 2013. Twórcy zapowiadają nowe postacie, nieco ulepszoną grafikę i niezapomniane walki.

Tomb Raider: Definitive Edition – PS4, Xbox One (31.01)

To kolejna gra, która już debiutowała na rynku w 2013 roku.  Premiera Tomb Raider miała miejsce na PC, Xbox 360 oraz PS. Teraz Crystal Dynamics przenosi przygody Lary Croft na next-geny. Lepsza grafika i wyższa rozdzielczość, to czeka nabywców nowej edycji dla PS 4 i Xbox One. Skusicie się?

Bardzo spokojny miesiąc

Styczeń jawi nam się jako niezwykle spokojny czas. Nie będzie większych premier, gorące hity pojawiły się jeszcze przed świętami. Ale to nie znaczy, że w 2014 roku nie zobaczymy wielkich hitów. Przez cały rok powinniśmy być zasypywani kolejnymi premierami. Zresztą zobaczcie nasze zapowiedzi na rok 2014.

Czekacie na jakąś styczniową premierę?

Również może Cię zainteresować