Spotify już wkrótce dostępne w samochodach Forda

Spotify już wkrótce dostępne w samochodach Forda

Aplikacje na komputer, na telefon, na tablet… Aplikacje pojawiają się na coraz to nowe urządzenia, z których korzystamy na co dzień. Gdzie jeszcze pojawią się w przyszłości? Oczywiście w samochodach!

Jedną z najbardziej popularnych aplikacji, która wkracza na rynek motoryzacyjny, jest Spotify. Pozwala ona słuchać muzyki dowolnego wykonawcy bezpośrednio z internetu…  być może już wkrótce w Twoim samochodzie:)

Przeczytaj artykuł i dowiedz się szczegółów!

Spotify w autach Forda

Podczas targów Mobile Word Congress mieliśmy okazję przetestować na stoisku Forda samochody wyposażone w system rozpoznawania mowy SYNC AppLink. Pozwala on wygodnie sterować aplikacjami za pomocą głosu. Dzięki temu kierowca nie musi brać telefonu do ręki, co na pewno trochę rozprasza podczas jazdy.

Serwis muzyczny Spotify jest jednym z pierwszych aplikacji, która potrafi wykorzystać możliwości systemu SYNC AppLink. Aby używać Spotify w samochodzie, trzeba mieć w aplikacji wykupione konto premium oraz być posiadaczem iPhone’a. W przyszłości aplikacja będzie też działać z telefonami Android.

Oprócz tego nie potrzeba nic więcej. Wystarczy tylko podłączyć telefon (przez USB lub Bluetooth) z radiem Forda. Od tego momentu możesz kontrolować Spotify głosem wydając krótkie komendy.

Pozwoli Ci to włączać i wyłączać piosenki, odtwarzać i edytować playlisty, a także słuchać radia bazującego na muzyce ulubionego artysty. Dla bezpieczeństwa system SYNC AppLink całkowicie blokuje użycie telefonu podczas jazdy autem.

Sterowanie głosem rzeczywiście działa i sprawdza się całkiem nieźle. Niestety obecnie nie możemy sterować aplikacjami po polsku, ale według zapewnień firmy Ford nasz język zostanie dodany jeszcze w tym roku.

Aplikacje do samochodu

Inne aplikacje do samochodu

SYNC AppLink to technologia rozpoznawania mowy rozwijana przez firmę Ford we współpracy z Nuance. Oprócz Spotify, w tej chwili korzysta z niej także 63 innych aplikacji. Są to inne serwisy muzyczne (Pandora, Amazon Cloud Player…), programy do nawigacji (Glympse, SYNC Destinations…) i programy informacyjne (Kaliki, USA Today).

Rynek aplikacji do samochodu na pewno będzie prężnie się rozwijał. Systemy takie jak SYNC AppLink pozwalają na przenoszenie mobilnej technologii na rynek samochodowy.

Czy coś takiego faktycznie nam się przyda, czy należy traktować raczej jako ciekawostkę? Napisz nam swoje zdanie w komentarzach. Wyobrażasz sobie nawigować głosem po Facebooku albo ulubionym portalu z wiadomościami?

Spotify

Do pobrania:

  • Spotify Online (na razie w fazie beta) – słuchaj Spotify prosto z przeglądarki

Przeczytaj też inne nasze artykuły o Spotify:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji