Sony Entertainment Network i Battle.net powracają do stanu używalności po ataku DDoS

Sony Entertainment Network i Battle.net powracają do stanu używalności po ataku DDoS

Sony Entertainment Network, Battle.net i inne serwisy służące graczom uporały się już z atakiem DDoS i można znów z nich korzystać. Wczoraj miały poważne trudności, a wszystko to przez islamskich hackerów z grupy Lizar Squad.

Korzystając ze wspomnianej metody DDoS, zakłócili oni funkcjonowanie wielu serwisów i uniemożliwili korzystanie z nich. Mogli to odczuć także gracze League of Legends oraz Path of Exile. Jednak dzisiaj wszystko powinno wrócić do normy. Sony wydało oficjalne oświadczenie, w którym przepraszają społeczność za powstałe problemy.

Niezbyt jasne są motywy ataku na społeczność graczy. Grupa, która za nim stoi, nie sprecyzowała, co dokładnie było jego powodem. Wiele wskazuje na to, że są oni sympatykami terrorystycznej grupy ISIS, która walczy obecnie z irackim rządem w centrum tego kraju.

Czym jest DDoS? To skrót od Distributed Denial of Service – rozproszonej odmowy usługi. Taki atak polega na sprowadzenie na daną stronę lub serwer dużej ilości ruchu. Gdy cel ataku nie może sobie poradzić z ogromną ilością odwiedzin, przestaje działać. Przygotowanie takiego ataku jest stosunkowo proste, często wykorzystuje się przy nim sieć botnetów. To sieć komputerów zainfekowanych przez złośliwe oprogramowanie, które bez wiedzy użytkownika biorą udział w takiego typu działaniach.

Źródło: Gamingmedia, Sony

Zobacz także:

Zmiana koloru Facebooka? Nie dajcie się nabrać!

Ważna aktualizacja Adobe Flash Player

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji