Reklama

Tips & Tricks

Sonic Dash: 8 porad, aby uzyskać jak najlepszy wynik

Maria Baeta

Opublikowany

W tym artykule przedstawimy kilka sztuczek w grze Sonica Dash, które pomogą ci szybciej i więcej biegać, zbierać więcej pierścieni i bez problemu pokonywać napotkanych przeciwników.

Najsłynniejszy jeż w grach wideo ma teraz także swoje miejsce w urządzeniach z systemami Android oraz iOS. Sonic Dash to niekończący się wyścig, gdzie skaczemy, atakujemy przeciwników i zbieramy „znajdźki”. Jak to robić w najefektywniejszy sposób?

Sonic Dash: 8 porad, aby uzyskać jak najlepszy wynik

Poniżej pokazujemy najlepsze wskazówki, by z każdej gry w Sonic Dash wycisnąć jak najlepszy wynik.

Zbierz jak najwięcej pierścieni

W Sonic Dash zbieranie pierścieni jest bardzo ważne z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że są one walutą potrzebną na zakup ulepszeń. Po drugie, mając garść pierścieni, mamy pewność, że przeżyjemy atak przeciwnika.

Tak samo jak w klasycznych grach Sonic,wpadając na wroga, tracimy wszystkie pierścienie, ale będziemy mogli kontynuować dalej grę, nie tracąc życia.

Zabezpiecz swoje pierścienie

Aby zabezpieczyć zdobyte pierścienie, należy zbliżyć się specjalnych miejsc na planszy, które widać na poniższym zrzucie. Po wybraniu tabliczki z pierścieniem, zabezpieczymy naszą zdobycz. Taka możliwość nie nadarzy się nam za każdym razem, dlatego warto z niej korzystać.

Sonic przeżyje za darmo

Kiedy posiadasz przy sobie pierścienie, pozwolą ci one ocalić życie podczas spotkania z przeciwnikiem. Jeśli jednak zderzysz się z dużą przeszkodą lub wpadniesz do wody, nawet one cię nie uchronią. Sonic Dash posiada jednak dodatkową możliwość uratowania życia. Jeśli zginiesz po raz pierwszy w grze, wybierz przycisk Watch a video to revive for free. Opcja ta wyświetli 10-sekundową reklamę, którą będziesz musiał obejrzeć w zamian za kontynuowanie gry.

Jeśli będziesz chciał jednak ożywić Sonica po raz drugi w tej samej rozgrywce, będziesz musiał zapłacić specjalnymi monetami. Nie polecam tego rozwiązania. Lepiej już zacząć grę od początku.

Zabij wrogów, aby uzupełnić swoje zapasy

Sonic posiada specjalny licznik, dzięki któremu można przez chwilę szybciej strzelać i być niezniszczalnym. Aby jego wartość rosła, należy się bardzo szybko poruszać od lewej do prawej i atakować napotkanych przeciwników. Im więcej takich combo uda się nam wykonać, tym licznik będzie szybciej rósł.

Nie panikuj w finale, kiedy spotkasz bossów

Czasami napotkasz walki z bossami. Nie bój się ich, niewiele z nich wymaga zdolności rodem ze starych gier.

Skoncentruj się odpowiednio i zobacz, który z ruchów wobec przeciwnika przynosi najlepsze rezultaty.

W końcu pokonanie wroga stanie się tak proste, wystarczy odpowiednio dotykać wskazane elementy na ekranie.

Kup więcej ulepszeń i dodatków

Zachowywanie pierścieni w Sonic Dash jest dość skomplikowane, więc polecamy dobrze się zastanowić, zanim to zrobicie. Jeśli już, to wydawajcie je na stałe ulepszenia.

Są to przedmioty, które raz aktywowane, mają charakter stały, poprawiając nam różne aspekty gry.

Dlaczego nie polecam wydawać pierścieni na jednorazowe uprawnienia? Tak naprawdę nie zrekompensują nam one poniesionych kosztów, szczególnie że w grze mamy możliwość samemu je zebrać całkowicie za darmo.

Czerwona gwiazda

Walutą w grze są specjalne czerwone gwiazdy, jakie otrzymamy za przechodzenie misji. Można za nie kupować właściwie wszystko, jednak nie warto tracić ich na przedmioty jednorazowego użytku, bo dzięki cierpliwej grze powoli sami uzyskamy lepsze wyniki.

Czerwone gwiazdy warto zaś wykorzystać, aby powiększyć listę dostępnych postaci.

Poznaj codzienne zadania i korzyści

Tak jak w Subway Surfers, Sonic Dash oferuje misje i codzienne wyzwania. Dzięki nim otrzymamy dodatkowe pierścienie, ulepszenia, a także specjalne moce i najprzeróżniejsze prezenty.

Aby wyświetlić wszystkie dostępne misje, należy przejść do zakładki Daily Challenge. Możesz z niej skorzystać raz dziennie. Z kolei w Daily Spin, czyli sonicowej wersji ruletki, przysługuje ci jedna darmowa gra. Skorzystaj z tego, możesz trafić na naprawdę fajne nagrody.

Jeśli nie chcesz stracić chociaż jednej szansy na nową zdobycz, zaglądaj tam przynajmniej raz dziennie.

Salta, kółka i zabawa

Dzięki tym poradom będzie ci dużo łatwiej osiągnąć lepszy wynik w Sonic Dash. Ale pamiętaj, przede wszystkim to praktyka czyni mistrza. Zainstaluj więc już teraz Sonic Dash na swoim telefonie lub tablecie i baw się do woli.

Pobierz Sonic Dash dla Androida lub iOS

Zobacz także:

Również może Cię zainteresować