Snapchat: najważniejsze pytania i odpowiedzi

Snapchat: najważniejsze pytania i odpowiedzi

Snapchat cieszy się coraz większą popularnością. Zebraliśmy więc najczęściej zadawane pytania o tej aplikacji i postaraliśmy się na nie odpowiedzieć. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak korzystać z Snapchat oraz poznać możliwości tego komunikatora, przeczytajcie nasz poradnik.

Snapchat to najpopularniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o wysyłanie wiadomości ulegających samozniszczeniu. Wiecie jednak, jak z niego korzystać, jak utworzyć konto, czy odkryliście już tryb video? A może macie problem z błędem 403? Na te i inne pytania staramy się znaleźć odpowiedź.

Poufne informacje i konto użytkownika

Jak zarejestrować się w Snapchat?

Rejestracja jest bezpłatna i bardzo prosta. Snapchat funkcjonuje w postaci oficjalnych aplikacji dla Androida oraz iPhone. Jest też równie dobrze działająca nieoficjalna aplikacja o nazwie 6snap dla systemu Windows Phone.

Po pobraniu i uruchomieniu Snapchat kliknij Sign up, czyli zarejestruj się w języku angielskim. Następnie należy wypełnić pola z adresem e-mail, hasłem i datą urodzenia.

Inscription à Snapchat

W kolejnym kroku musimy zweryfikować swoje konto oraz wybrać nazwę użytkownika. Później możemy podać swój numer telefonu, aby łatwiej znaleźć znajomych korzystających z Snapchat, nie jest to jednak obowiązkowe.

Choix du nom d'utilisateur et ajout d'amis

Czy mogę zmienić nazwę konta i dane osobowe?

Po utworzeniu konta, możemy zmodyfikować wybrane informacje o sobie z głównego menu. Znajdziemy je pod symbolem koła zębatego.

Accéder aux paramètres de l'application Snapchat

Z tego menu można zmienić numer telefonu powiązany z kontem, czy adres e-mail. Będziemy musieli je oczywiście ponownie zweryfikować.

Modification des informations personnelles Snapchat

Nie ma jednak możliwości zmiany nazwy użytkownika. Jeśli chcecie użyć innej nazwy w Snapchat, to odłączcie konto wchodząc w Settings>Disconnect, a następnie utwórzcie nowego użytkownika.

Jak dodać znajomych do listy kontaktów?

Aby dodać osoby do listy kontaktów najłatwiej jest dodać swój numer telefonu do konta. Dzięki temu w menu kontakty możemy dodawać osoby z naszej książki adresowej w telefonie.

Snapchat ajouter un contact

Możemy też skorzystać z wyszukiwania znajomych. Ta opcja kryje się pod ikoną lupy.

Rechercher des amis sur Snapchat

Aby więc dodać kogoś do Snapchat musimy znać jego numer telefonu lub pseudonim.

Można stwierdzić, czy ktoś nas usunął lub zablokował?

Snapchat nie wysyła powiadomień o zablokowaniu lub usunięciu osoby z kontaktów. W momencie gdy ktoś Cię zablokuje to zniknie z Twojej listy kontaktów i nie znajdziesz go w wyszukiwarce Snapchat. Natomiast jeśli osoba usunęła Cię z kontaktów, to nadal będziesz pojawiać się na Twojej liście znajomych, ale wiadomości przez Ciebie wysłane nie będą odczytywane.

Pierwsze kroki z Snapchat

Jak uzyskać dostęp do różnych menu Snapchat?

Funkcjonowanie Snapchat obraca się wokół trzech głównych ekranów menu. Aplikacja uruchamia się w centralnym menu, jakim jest widok aparatu. Aby przejść do wiadomości należy wybrać biały kwadrat po lewej stronie lub przesunąć palcem od lewej do prawej. Aby wyświetlić listę znajomych należy wybrać ikonę po prawej lub przeciągnąć palec od prawej do lewej.

Interface principale Snapchat

Czy można wysyłać fimy za pośrednictwem Snapchat?

Aby wysłać film należy po prostu dłużej przytrzymać palec na przycisku robienia zdjęcia. Przytrzymanie tego przycisku uruchamia nagrywanie wideo. Maksymalna długość filmu to 10 sekund. Proces wysyłania jest identyczny jak w przypadku zdjęć.

Jak ustawić czas wyświetlania wiadomości?

Aby zmienić czas wyświetlania wiadomości, trzeba najpierw zrobić lub film, które chcemy udostępnić, a następnie wybrać ikonę stopera. W tym rozwijanym menu możemy ustawić ile czasu ma wyświetlać się dane zdjęcie. Może to być to czas od 1 do 10 sekund.

Paramétrer le temps de consultation Snapchat

Czy można importować zdjęcia przechowywane na smartfonie?

Odpowiedź brzmi: NIE. Nie ma możliwości opublikowania wcześniej zapisanych filmów lub zdjęć z iPhone’a lub Androida. Choć istnieją pewne aplikacje jak SnapRoll dla iOS, które powinny to umożliwić, to jednak ze względów bezpieczeństwa nie zalecamy korzystania z nich.

Można skomentować zdjęcia?

Nie ma możliwości wypowiadania się na temat zdjęć i filmów. Możemy wyłącznie dodawać napis – robiąc to ręcznie pędzlem w prawym górnym rogu. Można też dodawać klasyczny tekst dotykając ekranu po zapisaniu zdjęcia.

Jeśli chcesz skomentować zdjęcie znajomego, to po prostu musisz mu odesłać kolejne zdjęcie z jakimś komunikatem. Należy jednak pamiętać, że Snapchat nie zapisuje rozmów i służy głównie do zdjęć.

Co to jest błąd 403?

Wiele osób skarży się na błąd 403 podczas wysyłania wiadomości. Jest to techniczny problem nie związany z naszym telefonem. Możemy spróbować ponownie zainstalować aplikację, ale najlepszym sposobem jest po prostu czekanie, aż usługa zostanie przywrócona.

Zaawansowane funkcje

Można zapisać zdjęcia z Snapchat robiąc zrzut ekranu?

Jest to możliwe. Choć wiadomość ulega autodestrukcji, to możemy zrobić zrzut ekranu używając fizycznych przycisków smartfona. Lepiej nie wysyłać żadnych poufnych informacji poprzez Snapchat.

Teoretycznie Snapchat informuje nas o tym, że ktoś wykonał zrzut ekranu naszej wiadomości. Zależy to jednak od modelu telefonu. Te zrobione iPhone’m są wykrywane, a te Google Nexus 5 już nie.

Copie d'écran Snapchat

Jak dodawać filtry do zdjęć?

Aby dodawać filtry do zdjęć rodem z Instagram należy włączyć odpowiednią funkcję w ustawieniach. W panelu Settings wybieramy Manage z rubryki Additional Services i tam włącza funkcję Smart Filters oraz Visual Filters.

Informations confidentielles Snapchat

Ajouter un filtre Snapchat

Filtry Smart pozwalają na dołączanie do zdjęcia dodatkowych informacji, jak aktualna pogoda, prędkość poruszania się telefonu itd.. Natomiast wizualne odpowiadają za elementy estetyczne.

Co to jest tryb Story i jak zrobić zdjęcia publiczne?

W październiku 2013 Snapchat wprowadził Story Mode. Jest to coś w rodzaju ściany na Facebooku. Możemy tam dodawać zdjęcia i filmy, które będą widoczne dla naszych znajomych przez okres 24 godzin. Nie zobaczy ich nikt inny poza osobami, które mamy w kontaktach.

Snapchat Stories

Podsumowanie

Snapchat to aplikacja, której warto poświęcić więcej uwagi, aby zrozumieć jej działanie. W innym wypadku możemy udostępnić nieodpowiednie treści niepowołanym osobom. Warto więc uważać na to co publikujemy w aplikacji Snapchat. Dzięki odpowiedzią na najważniejsze pytania powinniście już wiedzieć jak sobie radzić z tym specyficznym komunikatorem.

Wiecie, że Snapchat wykorzystywany jest do sextingu?

Wczytywanie komentarzy