Smartwatch: Pierwsze aplikacje dla Samsung Galaxy Gear

Smartwatch: Pierwsze aplikacje dla Samsung Galaxy Gear

­Samsung wprowadził na rynek zegarek Samsung Galaxy Gear. Ten inteligentny czasomierz jest dopełnieniem Twojego smartfona. Pozwoli Ci kontrolować odtwarzanie muzyki oraz odbierać połączenia. Jego zadanie nie ogranicza się jednak do roli pilota. Firma Samsung stworzyła dla zegarka osobny sklep z aplikacjami.

Podczas konferencji prasowej na targach IFA, Samsung ogłosił, że dla nowego zegarka stworzono już 70 aplikacji. To niewiele, ale liczymy na szybką poprawę tego stanu rzeczy. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze z nich.

Sport i Fitness

Sport und Fitness Apps

W czasach, gdy ruch Quantified Self rośnie w siłę na całym świecie, aplikacji fitnesowych nie mogło zabraknąć w tym nowym smartwatch-u.  Ideą ruchu Quantified Self jest promowanie mierzenia i zapisywania wszelkich danych dotyczących naszego ciała, np. długości trwania snu, pulsu, ilości wykonywanych ćwiczeń, itp.; a wszystko to w celu poprawy jakości życia.

Więcej o ruchu Quantified Self przeczytasz TUTAJ.

W tej kategorii, trzema najpopularniejszym aplikacjami na smartwatch Samsung Galaxy Gear są MyFitnessPal, RunKeeper Pro i runtastic.

Na samsungowego smartwatch-a dostępna jest też aplikacja Phigolf, czyli nawigacja dla golfistów.

Produktywność

W założeniu, smartwatch ma być codziennym dopełnieniem komórki. Z tego powodu, Samsung opracował S Voice. Aplikacja ta oferuje te same funkcje, co Siri firmy Apple lub Google Now, tzn. umożliwia głosowe interakcje z telefonem.  Dzięki niej, nasz smartfon zamieni podyktowane mu notatki na tekst, doda termin nowego spotkania do kalendarza lub rozpocznie nawigację. Takie sterowanie znacząco podnosi produktywność, ale nie samymi komendami głosowymi człowiek żyje.

Do najlepszych aplikacji w kategorii produktywność, należą Evernote (zarządzanie notatkami) oraz Pocket, który pozwala zapisywać ciekawe artykuły do lektury na później.

Prawdziwego globtrotera zainteresuje też Tripit Travel Organizer, a fani automatyzacji z chęcią skorzystają z aplikacji Atooma.

Naturalnie, dostępne są też aplikacje takie, jak kalendarz, zegar, sterowanie muzyką oraz funkcja wykonywania połączeń telefonicznych.

Serwisy społecznościowe

Ważną funkcją każdego urządzenia mobilnego jest możliwość dostępu do serwisów społecznościowych.  Zegarek Samsunga pozwoli na wyświetlanie wiadomości i powiadomień odebranych przez Twój telefon. Ponadto, na samym zegarku dostępne będą aplikacje serwisów Banjo, Glympse, Life 360, Path i Pinterest.

W niedługiej przyszłości, możemy też oczekiwać komunikatorów KakaoTalk, Line oraz Snapchat. Zdecydowany lider w tej kategorii – komunikator WhatsApp – również zadeklarował swoją obecności na nowej platformie Samsunga.

New York Times oraz Bloomberg News Service zapowiedziały już stworzenie aplikacji dla Samsung Galaxy Gear. Ponadto, smartwatch umożliwi nam korzystanie z serwisu aukcyjnego eBay.

Wbudowany w zegarek aparat fotograficzny, doskonale wykorzystuje aplikacja Vivino. Na podstawie zdjęcia butelki wina, wyświetli ona wszystkie dotyczącego go informacje.

Gry

Na dzisiaj, jedyną grą na Samsung Galaxy Gear jest Angry Birds. W ten popularny konflikt między ptakami a trzodą chlewną można też włączyć się na iPhone, Android i Windows Phone.

Dostępność i kompatybilność

Aplikacje na Samsung Galaxy Gear instalujemy przy pomocy programu Gear Manager. Znaleźć go można na kompatybilnych telefonach serii Samsung Galaxy. Obecne w nim aplikacje, zostały specjalnie zoptymalizowane dla smartwatch-a Samsung Galaxy Gear.

Oprogramowanie to jest kompatybilne z systemem Android 4.3. Oznacza to, że skorzystamy z niego tylko na Galaxy Note 4 i Galaxy Note 10.1. W październiku zaktualizowane zostaną Galaxy S III, Galaxy S4 i Galaxy Note II. Samsung nie ogłosił jeszcze, czy sprzęt ten będzie kompatybilny z Samsung Galaxy Gear Watch, ale można się spodziewać, że tak.

Jakie aplikacje Wy chcielibyście zobaczyć na Samsun Galaxy Gear?

Autorem artykułu jest niemiecka redakcja Softonic.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji