Sklep Play w Android – jak rozpocząć korzystanie?

Jeśli właśnie kupiłeś swój pierwszy smartfon z Androidem, pewnie chcesz się dowiedzieć jak instalować na nim aplikacje i gry? To bardzo proste, ale wymaga założenia konta w usługach Google i umiejętnego używania aplikacji Sklepu Play (dawniej Android Market). Poniżej dowiesz się jak instalować aplikacje na swoim telefonie Android.
Sklep Play - ikonaPo pierwsze, musisz odnaleźć na swoim telefonie ikonę z aplikacją Sklep Play – taką jaką widzisz z boku. Powinna się znajdować gdzieś na pulpicie – przesuń palcem po ekranie w prawo lub lewo. Jeśli jej tam nie ma, to na pewno znajdziesz ją w spisie wszystkich znajdujących się na telefonie aplikacji – kliknij w ikonkę 6 kropek w kółeczku, która znajduje się na środku w dole ekranu.

Jeśli nie posiadasz do tej pory konta w usługach Google (np. w Gmail), musisz je założyć, ale nie martw się bo możesz to zrobić bezpośrednio z telefonu. Oczywiście, pod warunkiem, że masz w nim dostęp do internetu. Oto jak to zrobić na przykładzie telefonu z systemem Android w wersjach powyżej 4.

Tworzenie konta Google (Gmail, Sklep Google)

Uruchom aplikację Sklep Play i uruchom opcje konta. Jeśli masz już jakieś w usługach Google, wybierz je. Jeśli nie, zaznacz opcję Dodaj Konto, a następnie dodaj nowe. Tam zostaniecie poproszeni o podanie Waszych danych – imienia i nazwiska, nazwę użytkownika (czyli to co będzie w Twoim adresie e-mail, np. mojanazwa@gmail.com), hasło i pytanie ochronne (które może zostać użyte gdy zapomnicie hasło do swojego konta, dlatego wybierzcie mądre pytanie i jasną, prostą odpowiedź).

Jeśli chcesz bardziej szczegółowego poradnika, to kliknij i  otwórz poniższy artykuł: Jak zarejestrować się w Google Play? – krok po kroku wyjaśniamy jak rozpocząć korzystanie ze Sklepu Play.

Wybieranie konta w sklepie Google Play AndroidNastępnie zostaniesz poproszony o kilka potwierdzeń i – jeśli masz taką potrzebę i chcesz kupować aplikacje – opcję dodania danych swojej karty płatniczej, dzięki której możliwe będzie płacenie za aplikacje.

Za aplikacje i gry nie trzeba płacić jeśli tego nie chcemy. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz tutaj w artykule Czy Google Play jest za darmo?

Zakladanie konta Google w sklepie Google Play dla telefonów z AndroidemPo potwierdzeniu i założeniu konta możesz zalogować się do swojego nowego konta pocztowego Gmail, ale także pobierać aplikacje ze sklepu Google Play.

Jeśli utworzyłeś konto Google jakiś czas temu i teraz nie pamiętasz hasła, zobacz poradnik Jak odzyskać hasło w Google Play?

Logowanie do konta Google i pobieranie aplikacji

Jeśli masz już konto w usługach Google, otwórz aplikację Sklep Play. Wejdź w ustawienia i wybierz opcję Konto, a następnie użyj własnego konta, aby połączyć się ze sklepem. Od tej pory możesz pobierać i kupować aplikacje w sklepie Play.

Wystarczy wyszukać aplikację, wpisując jej nazwę, np. Moba. Następnie, kliknąć w przycisk Zainstaluj, a następnie Zaakceptuj i pobierz. Po kilki chwilach, aplikacja znajdzie się w pamięci Twojego telefonu!
Sklep Play - pobieranie aplikacji

Co jednak kiedy nie wszystko pójdzie tak gładko? Wielu użytkowników Google Play narzeka na błąd, który uniemożliwia pobieranie gier i aplikacji ze sklepu! Jeśli masz taki sam problem, zobacz poradnik Błąd serwera RPC:S-5:AEC-0 w Google Play – jak to naprawić?

Google Play skrywa wiele tajemnic. Uchylamy ich rąbka w dwóch artykułach. Zobacz jak wysyłać aplikacje i gry prosto z komputera na telefon lub tablet Android. Jeśli wydałeś pieniądze i kupiłeś jakąś grę lub aplikację, ale nie spełnia ona Twoich oczekiwań, to możesz ją zwrócić! Zobacz jak kupić aplikację w Google Play i dostać zwrot pieniędzy.

Artykuł został zaktualizowany w dniu 06.11.2013.

Wczytywanie komentarzy